Wyjazd studyjny do Kwidzyna

W dniach 7-9 kwietnia studenci II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej wyjechali do Kwidzyna, aby w terenie móc doskonalić warsztat dziennikarski. Pod opieką doktora Konrada Knocha poznawali zakamarki miasta, a także tworzyli materiały oparte na jego najciekawszych atrakcjach. Jak udał się wyjazd?

Cały II rok Dziennikarstwa wyruszył z Trójmiasta w czwartkowe popołudnie. Do wieczora wszyscy byli już w hotelu. Po zmroku odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym dr Knoch przedstawił zasady wyjazdu, a później, starym zwyczajem rozpoczęła się gra w mafię. Następny dzień był dniem pracy dziennikarskiej. Studenci podzielili się na małe grupy i rozpoczęli tworzenie materiałów filmowych, radiowych i prasowych. Każdy z zespołów wybrał inną ciekawą atrakcję znajdującą się na terenie miasta - m.in. zamek, halę sportową, centrum kulturalne czy grupę teatralną. Po piątkowej realizacji projektu głównego w sobotę przyszedł czas na sondy uliczne. Co jest w Kwidzynie, czego nie ma nigdzie indziej? Jak mieszkańcom żyje się z zapachem celulozy, czy brakuje im McDonald’sa i ile rond jest w stanie pomieścić miasto o powierzchni 21,54 km²? O to wszystko mieszkańców miasta zapytali studenci. Podczas wyjazdu nie zabrakło również zwiedzania ciekawych obiektów miejskich, takich jak Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny, gdzie studenci spotkali się z władzami gminy oraz odwiedzili Warsztat Terapii Zajęciowej. Przez cały wyjazd nie brakowało także spacerów oraz dobrego jedzenia.

 

Wrażenia studentów są pozytywne, a wielu z nich mówi, że chętnie wyjechałoby z doktorem Knochem jeszcze raz… i może na dłużej.

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: sobota, 21. Maj 2022 - 15:54; osoba wprowadzająca: Paweł Kozielski Ostatnia zmiana: sobota, 21. Maj 2022 - 15:54; osoba wprowadzająca: Paweł Kozielski