Dziennikarska wyprawa do Przywidza

Dziennikarska wyprawa studentów do Przywidza

Studenci pierwszego roku studiów licencjackich kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Gdańskim przygotowali cykl reportaży z Przywidza. Dziennikarski materiał jest efektem wspólnego wyjazdu, gdzie przyszli dziennikarze w praktyce zastosowali poznawaną przez rok teorię z zakresu mediów.

Wspólna praca, zabawa i wspaniałe historie – tak spędzili ostatni weekend sesji studenci  pierwszego roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej wraz z opiekunem, drem Konradem Knochem. Ale przede wszystkim była to okazja do zastosowania w praktyce poznawanej przez rok teorii z zakresu mediów. Kilkuosobowe zespoły odkrywały tajemnice mieszkańców Przywidza. Z pomocą przybył Piotr Małecki, dziennikarz Superstacji. Opowiedział, jak wygląda praca w mediach i doradził studentom, co zrobić z zebranymi materiałami, żeby zainteresowały odbiorcę. Wytłumaczył, dlaczego opowieść o rzeźbiarzu, byłym kierowcy tira, powinna być artykułem, a rozmowa z tracącą wzrok malarką ma być przygotowana w formie wywiadu. Była także okazja do wspólnej zabawy – pływanie kajakami, łódką,  ognisko i gry. 

Studenckie reportaże będą się ukazywały w uniwersyteckich mediach UG, m.in. na studenckim portalu CDN (Ciąg Dalszy Nastąpi).

Tekst i zdjęcia:

Klara Mirecka, studentka pierwszego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej UG

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 6. Lipiec 2020 - 08:47; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6. Lipiec 2020 - 08:47; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch