Konferencja „Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo

Konferencja „Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo, czyli jak radzić sobie w trudnych czasach”

Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zorganizował konferencję naukową „Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo, czyli jak radzić sobie w trudnych czasach”. Wydarzenie odbyło się pośrednictwem platformy MS Teams w dniu 10 grudnia 2021 roku.

Celem wydarzenia była wymiana wiedzy i poglądów zarówno studentów działających w kołach naukowych, jak i zaproszonych gości, którzy przedstawili wybrane tematy w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie. Tematyka bezpieczeństwa jest jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania człowieka od samego zarania dziejów, a działalność medialna stanowi istotny element prawidłowego rozwoju społeczeństw demokratycznych. Oba zagadnienia nieustannie się przenikają, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 czy kryzysu migracyjnego. W czasie wydarzenia rozmawiano o współczesnych zagrożeniach związanych między innymi z cyberbezpieczeństwem, rolą mediów w okresie napięć oraz o sposobach bezpiecznego poruszania się w wirtualnej przestrzeni.

W dyskusji udział wzięli eksperci związani z mediami: Andrzej Karpiński (Dyrektor bezpieczeństwa BIK i Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji BIG InfoMonitor), Robert Socha (Google News Lab Teaching Fellow w Europie Środkowo-Wschodniej) oraz student dziennikarstwa i komunikacji społecznej Adam Majchrzak (Stowarzyszenie Demagog).

Konferencja skierowana jest do kół naukowych i organizacji studenckich, których działalność obejmuje szeroko rozumiane bezpieczeństwo lub związana jest z działalnością medialną.

Komitet naukowy i organizacyjny konferencji:

Dr Konrad Knoch - przewodniczący

Dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG

Dr hab. Anna Lusińska, prof. UG

Dr Monika Białek

Dr Beata Czechowska-Derkacz

Dr Paweł Kozielski

Dr Jakub Kufel (UMK)

Dr Joanna Sarbiewska

Mgr Marta Kokoszczyńska

Kacper Anaczkowski – redaktor naczelny CDN

Karolina Cichocka – przewodnicząca Koła Naukowego Służb Mundurowych (UMK)

Urszula Gurtatowska – prezeska NEPTUN TV

Aleksander Szlęzak – wiceprezes NEPTUN TV

Stanisław Pawłowski – prezes NKR

Michał Wilga – prezes INSPIAR

Organizatorem konferencji jest Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Partnerem konferencji jest Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Załącznik Rozmiar
thumbnail-plakat.jpg 216.96 KB

Data publikacji: poniedziałek, 4. Marzec 2024 - 20:47; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Marzec 2024 - 20:52; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak