Konferencja „Kół naukowych reakcje na wojnę w Ukrainie"

Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego zorganizował konferencję naukową „Kół naukowych reakcje na wojnę w Ukrainie, czyli jak radzić sobie z funkcjonowaniem w trudnych czasach”, która odbyła się za pośrednictwem platformy MS Teams 8 grudnia 2022 roku

Cel wydarzenia stanowiła wymiana wiedzy i poglądów studentów działających w kołach naukowych oraz zaproszonych gości, którzy przedstawili wybrane zagadnienia.

Od 24 lutego mamy do czynienia z agresją Rosji na Ukrainę. Polacy zareagowali natychmiastowo – ruszyły zbiórki żywności, programy wsparcia oraz inne formy pomocy. Akademickie koła naukowe i organizacje studenckie również nie pozostały obojętne. Na najróżniejsze sposoby włączyły się w pomoc uchodźcom oraz obrońcom wolnej Ukrainy.

Podczas konferencji wymieniono się nabytymi przez studentów doświadczeniami, omawiając przy tym przygotowane przez nich formy wsparcia. Ponadto, czerpiąc z tradycji konferencji „Kół naukowych reakcje...”, poruszono tematykę bezpieczeństwa oraz roli mediów, będącą szczególnie istotną w obliczu trwającej wojny. W dyskusji udział wzięli między innymi eksperci związani z mediami: Andrzej Karpiński (Dyrektor bezpieczeństwa BIK i Dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji BIG InfoMonitor), prof. Iryna Ivanowa z Charkowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Aleksy Szymkiewicz (Stowarzyszenie Demagog).

Konferencja skierowana była do członków kół naukowych i organizacji studenckich, których działalność w minionych miesiącach związana była z tematyką toczącej się wojny w Ukrainie.

Komitet naukowy i organizacyjny konferencji:

dr Konrad Knoch - przewodniczący
dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG
dr Monika Białek
dr Paweł Kozielski
dr Jakub Kufel (UMK)
dr Krzysztof Ulanowski
mgr Aleksandra Żukowska
mgr Adam Majchrzak
Aleksander Szlęzak – prezes NEPTUN TV
Mateusz Grądzki – redaktor naczelny CDN
Zuzanna Bielewicz – prezes NKR
Nikola Bożyk – prezes INSPIAR
Zuzanna Dzwilewska - wiceprezes NEPTUN TV i wiceprezes Inspiar
Mateusz Siedlecki - prezes NKF
Karolina Cichocka – przewodnicząca Koła Naukowego Służb Mundurowych (UMK)

Organizatorem konferencji jest Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Partnerem konferencji jest Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Załącznik Rozmiar
konferencja-plakat.pdf 7.6 MB
program-konferencji.pdf 144.98 KB

Data publikacji: poniedziałek, 4. Marzec 2024 - 20:39; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Marzec 2024 - 20:47; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak