W dniu 6 lipca 2022 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Rafała Gajewskiego, asystenta w Zakładzie Geografii Społeczno-Ekonomicznej. W wyniku pozytywnego przebiegu... czytaj więcej »
W dniu 6 lipca 2022 r. odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Rafała Gajewskiego, asystenta w Zakładzie Geografii Społeczno-Ekonomicznej. W wyniku pozytywnego przebiegu... czytaj więcej »
Zapraszamy na Panel „Oblicza młodej nauki”. W ramach panelu, który odbędzie się 7 lipca 2022 roku w Sali S208 na Wydziale Nauk Społecznych, będzie można poznać... czytaj więcej »
10 czerwca, w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku, odbyła się konferencja, podczas której burmistrz Czerska uroczyście podpisał umowy z redaktorem naczelnym i autorami... czytaj więcej »
Rada Dyscypliny Geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna Uniwersytetu Gdańskiego zawiadamia, że
w środę 6 lipca 2022 roku o ... czytaj więcej »
W dniach 7-9 listopada 2021 roku w Opolu odbyła się XII Konferencja naukowa: Miasta XXI wieku dedykowana prof. Januszowi Słodczykowi obchodzącemu Jubileusz pracy naukowej oraz urodzin. Ze strony Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej udział wzięli prof. Tomasz Michalski w imieniu Przewodniczącej Rady Dyscypliny Geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna prof. Iwony Sagan oraz dr Marcin Połom w imieniu Dyrekcji Instytutu. Profesor Janusz Słodczyk jest autorytetem w zakresie interdyscyplinarnych badań miast. Słynie także z bardzo życzliwego nastawienia przede wszystkim do młodych adeptów nauki. Cykliczne konferencje organizowane przez zespół współpracowników prof. Słodczyka należą do jednych z najważniejszych w polskiej geografii społeczno-ekonomicznej.
Prof. Iwona Sagan została zaproszona przez organizatorów EXPO w Dubaju do udziału w dyskusji panelowej na temat „ Population Shifts: Balancing Urban and Rural Development” w ramach programu „Urban and Rural Development Bussiness Forum” jako reprezentant Polski. Tematem dyskusji były zagadnienia dotyczące wzrostu liczby ludności miast i migracji, prawa do mieszkania i dostępu do infrastruktury, równoważenia rozwoju terenów zurbanizowanych i wiejskich. Celem Forum było stworzenie możliwości transferu wiedzy poprzez międzynarodową debatę na tematy uznane za kluczowe we współczesnym rozwoju społeczeństw.
Więcej informacji można znaleźć na stronie