2019

Plan wycieczki był intensywny Wyjazd udał się znakomicie

Studenci I oraz II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej UG poznali tajniki pracy w redakcji, przyjrzeli się pracy sejmu od środka, zwiedzili Muzeum Katyńskie oraz wybrali się na sztukę teatralną. To wszystko wydarzyło się w trakcie wyjazdu studyjnego do Warszawy, pod opieką dr Anny Lusińskiej, mgr Aleksandry Żukowskiej oraz dr Konrada Knocha.

            Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w redakcji tygodnika „Polityka”. Adepci dziennikarstwa mogli zobaczyć jak wygląda praca profesjonalnego dziennikarza. Rozmowa z kierownikiem działu Kultura Bartłomiejem Chacińskim uświadomiła, jak wygląda każdy dzień tygodnia w redakcji. Z kolei Łukasz Lipiński - redaktor naczelny serwisu Polityka.pl opowiedział studentom o reakcjach czytelników na cyfrowe innowacje oraz mobilne wersje „Polityki”.

            Ostatnią atrakcją dnia był spektakl, pt.: „Gra w Życie” w Teatrze Ateneum. Dzięki uprzejmości obsługi Teatru, udało się po zakończonym przedstawienia zrobić wspólne, pamiątkowe zdjęcie z aktorami, m.in. Krzysztofem Tyńcem oraz Magdaleną Schejbal. Po powrocie do hostelu studenci z opiekunami debatowali nad problemami poruszanymi w sztuce.

            Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w Sejmie. Studenci mieli okazje trafić na głosowania w trakcie posiedzenia. Usłyszeli dyskusje polityków na tematy wzbudzające kontrowersje wśród Posłów – takie jak ustawa o drogach publicznych, która według opozycji ma służyć do inwigilacji społeczeństwa. Po wizycie w Sali Obrad, adepci dziennikarstwa mieli czas na zadawanie pytań i rozmowę z pracowniczką kancelarii Sejmu.

            Ostatnim punktem wyjazdu, było zwiedzanie Muzeum Katyńskiego. Potężny budynek i zielone tereny, pełne symboliki, sprawiały ogromne wrażenie. Po zwiedzeniu stałej ekspozycji, odbyło się spotkanie z pracownikiem muzeum. Słuchacze poznali szczegóły tworzenia wystawy i pozyskiwania eksponatów oraz ich znaczenia dla rodzin ofiar zbrodni katyńskich. Studenci poszerzyli swoją wiedzę na temat najpóźniej odkopanych grobów masowych – w Bykowni.

            Dwa intensywne dni w stolicy, dostarczyły studentom wielu wrażeń. Wspólnie spędzony czas oraz inspirujące rozmowy pozwoliły adeptom dziennikarstwa się zintegrować, a także dodały motywacji do dalszej pracy.

 

 

Opracowała Weronika Skiba

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 2. Lipiec 2020 - 14:17; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch Ostatnia zmiana: czwartek, 2. Lipiec 2020 - 14:17; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch