2016

Studenci dziennikarstwa UG w Warszawie

W ramach wyjazdu studyjnego do Warszawy studenci kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna UG uczestniczyli w spotkaniach w Sejmie i w redakcji tygodnika „Polityka”, zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polski oraz wzięli udział w spektaklu „Ostra jazda” w Teatrze Komedia. Poniżej relacja z wyjazdu autorstwa Klary Mireckiej, studentki.

Po dwóch tygodniach oswajania się z uczelnianą rzeczywistością studenci II roku razem z drem Konradem Knochem, opiekunem roku oraz mgr Magdaleną Iwanowską wyjechali na wyjazd studyjny do stolicy.

Program zwiedzania Warszawy był bardzo bogaty. Punkt pierwszy: Polin – Muzeum Historii Żydów Polskich. Obiekt zachwyca wielkością i różnorodnością. Ten, kto chciałby dokładnie przestudiować historię zamkniętą w salach wystawowych, musiałby spędzić w muzeum prawie cały dzień. Studenci, po obejrzeniu ekspozycji, spotkali się z prof. Barbarą Kirshenblatt-Gimblett – Dyrektorem Programowym wystawy głównej i porozmawiali o procesie tworzenia ekspozycji. Po obiedzie studenci udali się do Teatru Komedia. „Ostra jazda” to zabawna historia w sam raz na zakończenie długiego dnia.

Kolejny dzień przyniósł nowe atrakcje. Adepci dziennikarstwa mieli szczęście trafić na burzliwe obrady sejmowe. Mogli na żywo zobaczyć i usłyszeć najsłynniejsze osoby polskiej polityki. Siedząc na galerii sejmowej obserwowali debatę na temat działań rządu związanych z pozyskaniem śmigłowców dla Sił Zbrojnych RP z udziałem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Po budynku przy ul. Wiejskiej oprowadzał ich poseł Jerzy Borowczak.

Na koniec wizyty w Warszawie studenci udali się do redakcji tygodnika „Polityka”. W rozmowie z Bartkiem Chacińskim (kierownikiem działu Kultura) oraz Leszkiem Będkowskim (redaktorem prowadzącym) dowiedzieli się między innymi, jak wygląda funkcjonowanie redakcji, jakie są reakcje na kontrowersyjne okładki, a także jak mobilizować kolegów, aby powstał kolejny numer tygodnika.

Dwa bardzo intensywne dni spowodowały, że studenci wyjechali ze stolicy usatysfakcjonowani i zmobilizowani do dalszej pracy.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 2. Lipiec 2020 - 14:13; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch Ostatnia zmiana: czwartek, 2. Lipiec 2020 - 14:13; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch