Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie

KLASA I A
wychowawca: Beata Płotka

Klasa o profilu humanistyczno-multimedialnym, prowadzonym zgodnie z autorskim programem. Klasa aktywna w szkole i środowisku. Cała klasa tworzy gazetkę „Świt” w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Luterka oraz uczestniczy w projekcie „Filmoteka szkolna. Akcja”. Cześć młodzieży należy do Zespołu Teatralnego „Prawie Lucki” i bierze udział w konkursach recytatorskich i poezji śpiewanej. Uczniowie przygotowują materiały na sesje dyskusyjne (np. „ Baśnie, mity, legendy” w ramach OPMFT im. Luterka), uczestniczą w konferencjach i warsztatach (m.in. „3 odsłony Teatru Pomorskiego” w ramach projektu MEN „250 lat teatru publicznego w Polsce”), biorą udział w warsztatach dziennikarskich organizowanych  przez pracowników TVP Gdańsk, tworzą sprawozdania z najważniejszych imprez szkolnych oraz angażują się w życie szkoły (np. przygotowanie „Święta Edukacji”). W klasie są dwie laureatki Konkursu Polonistycznego oraz uczestnicy konkursów i olimpiad: Wiedzy o Mediach, konkursu biblijnego, zawodów językowych i recytatorskich.

UCZESTNICY O PROJEKCIE
Paulina, 17 lat: Cieszy mnie możliwość uczestnictwa w programie. Byłam uczestnikiem konferencji o mediach. Podczas sesji szczególnie zainteresowało mnie wystąpienie dotyczące obrazu macierzyństwa w blogach internetowych. Rozmowa z dziennikarzem Piotrem Świącem uświadomiła mi, jak wygląda praca dziennikarza w kuluarach. Było to jedno z bardziej interesujących spotkań dotyczących bezpośrednio moich zainteresowań.
Dorota, 17 lat: Podczas spotkania z red. Piotrem Świącem poznaliśmy dekalog dziennikarza. Dowiedzieliśmy się, jak trudny jest to zawód, jak wiele wymaga od osoby go wykonującej i jak wiele elementów się na niego składa. To jeden z najciekawszych wykładów, jakie dane mi było wysłuchać.

Data publikacji: środa, 1. Lipiec 2020 - 13:18; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch Ostatnia zmiana: środa, 1. Lipiec 2020 - 13:21; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch