Seminarium projektowe dr Beaty Czechowskiej-Derkacz

Licencjackie seminarium projektowe w latach 2023/2024 prowadzone było przez dr Beatę Czechowską-Derkacz w ramach międzynarodowego projektu: SUMED: Sustainable multidimensional media contents (Program Erasmus Plus, Cooperation partnerships in higher education: KA220-HED). Projekty studenckie realizowane w czasie tej edycji seminarium ukierunkowane były na szeroko rozumianą tematykę zrównoważonego rozwoju, łączącego takie aspekty, jak: ekologia i ochrona środowiska, wellbeing, odpowiedzialność społeczna, etyka zawodowa dziennikarza.

W ramach seminarium studenci zrealizowali następujące reportaże, wywiady i podcasty:

1. Reportaż filmowy o samochodach elektrycznych: „Dokąd zmierza motoryzacja – prawda o samochodach elektrycznych” (Alex Madej i Jakub Pajka)
  2. Cykl podcastów o zrównoważonej turystyce: „W podroży” (Weronika Drozd)
  3. Cykl wywiadów o muzułmankach w Polsce: „Muzułmanki w Polsce – herstorie” (Aleksandra Gwiazda i Paulina Koziej)
  4. Reportaż radiowy o portalach randkowych: „Samotność na randce” (Kaliksta Bucholc)
  5. Reportaż radiowy o aborcji w Polsce: „Aborcja oczami kobiet” (Magdalena Harasimiuk)
  6. Reportaż filmowy o żywieniu w szpitalach i więzieniach: „Jedzenie to nie więzienie” (Jan Narloch i Mateusz Wielgus)

Data publikacji: piątek, 12. Lipiec 2024 - 13:47; osoba wprowadzająca: Paweł Kozielski Ostatnia zmiana: piątek, 12. Lipiec 2024 - 13:53; osoba wprowadzająca: Paweł Kozielski