konferencja
Do 10 kwietnia można zgłaszać panele na V Kongres Młodej Nauki
Szanowni Państwo,
w związku z ogromnym zainteresowaniem konferencją oraz wieloma prośbami o wydłużenie terminu zgłaszania paneli, mamy przyjemność poinformować o przedłużeniu możliwości zgłaszania paneli do 10 kwietnia! Już dzisiaj jesteśmy o krok od pobicia ubiegłorocznego rekordu!
Zapowiedź konferencji Media-Biznes-Kultura 2025
GDAŃSK, 16-17 października 2025 roku
Media-Biznes-Kultura to cykliczna, międzynarodowa konferencja naukowa, która odbywa się co dwa lata i jest organizowana przez Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego. Jej adresatami są przedstawiciele środowiska akademickiego, sektora biznesu, mediów oraz instytucji kultury współpracujących z mediami.
VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu Praktyczna Psychologia Sportu pod hasłem: Sport, który łączy.
Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego i Zakład Psychologii Akademii Kultury Fizycznej im. Bronisława Czecha w Krakowie zapraszają na VIII Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu Praktyczna Psychologia Sportu pod hasłem: Sport, który łączy. Konferencja będzie odbywać się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bażyńskiego 4, 80-309 Gdańsk) w dniach 15-16.05.2025 r.
VI Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej
VI Krajowa Konferencja Psychologii Klinicznej „Psychologia kliniczna w trosce o zdrowie”
Kongres w 100. Lecie powstania Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej
W dniach 3–4 grudnia 2024 w Warszawie odbył się uroczysty Kongres w 100. Lecie powstania Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej, pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas obrad przedstawiono m.in. dorobek teoretyczny polskiej polityki społecznej w perspektywie historycznej, determinanty rozwoju polityki społecznej oraz jej aktualne wyzwania i reformy. W trakcie Kongresu premierę miała jubileuszowa, prestiżowa książka Nauka o polityce społecznej w Polsce.
II kongres Nauk o Bezpieczeństwie
20-21 listopada 2024 r. w Uniwersytecie Kaliskim
odbył się II Kongres Nauk o Bezpieczeństwie pod hasłem „Ośrodki naukowe – obszary badań i kształcenia”.
„Populizm karmi się naszym strachem” – Dyrektor Instytutu Politologii w dyskusji w ramach Gdańskiego Dialogu w Europejskim Centrum Solidarności
Studenci i pracownicy Instytutu Politologii UG wzięli udział w rozmowie przy okrągłym stole w ramach Gdańskiego Dialogu organizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności. Jednym z czterech panelistów dyskusji dotyczącej współczesnych wyzwań demokracji był Dyrektor Instytutu, dr hab. Arkadiusz Modrzejewski, prof. UG.
Studenci w Polsce Ludowej 1945-1989
Celem konferencji jest wieloaspektowe spojrzenie na życie studentek i studentów oraz życie studenckie, a także formy jego organizacji w okresie Polski Ludowej. Zapraszamy wszystkie osoby, których badania obejmują działalność młodzieżowych organizacji socjalistycznych, studencką opozycję demokratyczną, życie codzienne na polskich uczelniach, kulturę studencką, działalność liderów życia studenckiego. Nie jest to w żadnym stopniu katalog zamknięty i istnieje możliwość zgłaszania innych propozycji tematów ogniskujących się wokół tytułu i celu konferencji.
Dr hab. Marek Rewizorski, prof. UG reprezentował Uniwersytet Gdański na prestiżowej konferencji pt. 'Knowing the global-local: Imagining pasts, debating futures'
Dr hab. Marek Rewizorski, prof. UG reprezentował Uniwersytet Gdański na prestiżowej konferencji pt. 'Knowing the global-local: Imagining pasts, debating futures' zorganizowanej w dniach 18-21.06.2024 wspólnie przez International Studies Association (ISA) i Central and East European International Studies Association (CEEISA) na Uniwersytecie w Rijece.
Udział w programie BIP (Blended Intensive Training - Erasmus+) pod tytułem "Neurolimits Beyond Human Performance"
W dniach 3-7 czerwca 2024 r. pięcioro studentów Psychologii z 4. i 5. roku wraz z wykładowcami Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego: dr Dagmarą Budnik-Przybylską oraz dr Jackiem Przybylskim brało udział w programie BIP (Blended Intensive Training - Erasmus+) pod tytułem "Neurolimits Beyond Human Performance", który odbywał się we Włoszech na Uniwersytecie D’Annunzio Chieti Pescara. Uniwersytet Gdański był partnerem tego programu.