Instytut Psychologii UG i Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne zaprasza 14 grudnia 2016 roku na transmisję wykładu Wojciecha Hańbowskiego: „Penis, łono i przestrzeń psychiczna”

Wykład odbędzie się w auli S204 o godz. 20:15.

Opierając się na doświadczeniach pracy z ludźmi w podeszłym wieku Hańbowski wysunął tezę, że uwolnienie identyfikacji projekcyjnej od wrogich treści w okresie starzenia pozwala na rozwinięcie fantazji przetrwania, która łagodzi lęk przed postępującym niedowładem i śmiercią. Ta koncepcja została opisana w wystąpieniu na konferencji PTPP w 2014 roku, w Krakowie oraz opublikowana w artykule Integrujące funkcje fantazji przetrwania w okresie starzenia zamieszczonym w szwedzkim czasopiśmie „Divan” (2-4/2015).

Wojciech Hańbowski, psychoanalityk szkoleniowy i psychoanalityk dzieci i młodzieży w Polskim Towarzystwie Psychoanalitycznym, były prezes tego towarzystwa. W latach 1979-93 należał do grona inicjatorów zorganizowanego szkolenia psychoanalitycznego w Polsce i współpracy z Europejską Federacją Psychoanalityczną (EFP) oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Psychoanalitycznym (IPA). Na przełomie lat 80/90 kierował Ośrodkiem Leczenia Psychoanalitycznego przy Szpitalu Nowowiejskim Warszawie.
W Europejskiej Federacji Psychoanalitycznej (EPF): Przewodniczący Komitetu Elekcyjnego oraz członek Komitetu Programu Naukowego w siedzibie EPF w Brukseli.
W Międzynarodowym Towarzystwie Psychoanalitycznym (IPA): członek Podkomisji dla Europy w Komitecie do spraw Rozwoju Nowych Grup Psychoanalitycznych.
Long-term Guest w Brytyjskim Towarzystwie Psychoanalitycznym.
Prezes Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal, uczy w szkołach afiliowanych przy Instytucie.
Były superwizor między innymi: Oddziałów Leczenia Zaburzeń Osobowości w Krakowie, Starogardzie i Międzyrzeczu, aktualnie Oddziału Młodzieżowego i Poradni Leczenia Uzależnień w Gdańskim Centrum Zdrowia.
Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Sekcji Psychoterapii Dzieci i Młodzieży PTPP, uczy w Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
Autor książek: W cieniu zmarłego obiektu oraz Tożsamość psychoanalityka.

Data publikacji: wtorek, 13. Grudzień 2016 - 10:08; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: wtorek, 13. Grudzień 2016 - 10:08; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny