wykład

"Regenerative Tourism" oraz "The Instagramable Hotel" - wykłady prof. Christiana Dragina-Jensena 8 maja

Ostatnia modyfikacja: środa, 17 Kwiecień, 2024 - 12:22

W dniach 7-8 maja w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki przestrzennej, w ramach programu Erasmus+ na Wydziale Nauk Społecznych gościć będzie dr Christian Dragin-Jensen z Business Academy SouthWest w Danii.

“Jak zmienia się społeczeństwo? Teoria i praktyka” - kolejny wykład z serii "Wokół krytyki społecznej", organizowany przez CASiD - 18 kwietnia

Ostatnia modyfikacja: środa, 10 Kwiecień, 2024 - 15:16

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej zaprasza na kolejny wykład!

Zapraszamy na kolejny wykład, organizowany w ramach serii “Wokół Krytyki Społecznej”. Tym razem naszym gościem będzie dr Tomasz Markiewka, którego wykład odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 11:30 w auli S208.

Poniżej opis oraz biogram.

“Jak zmienia się społeczeństwo? Teoria i praktyka”

Zaproszenie na wykład Pana Profesora Janusza Słodczyka "Formowanie się przestrzeni miejskich w dziejach świata - w poszukiwaniu idealnego miasta"

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 2 Kwiecień, 2024 - 13:57

Zapraszamy na wykład Pana Profesora Janusza Słodczyka zatytułowany "Formowanie się przestrzeni miejskich w dziejach świata - w poszukiwaniu idealnego miasta", który odbędzie się 16 maja (czwartek) o godzinie 12.00 w audytorium S209. 

 

Pan Profesor Słodczyk jest uznanym autorytetem, badaczem, a także wybitnym podróżnikiem. W maju będziemy mieli zaszczyt gościć Pana Profesora w naszym Instytucie z wykładem, który jest pokłosiem zarówno wieloletnich badań jak i doświadczeń poznawania najodleglejszych kultur. 

„Czy nauka ma płeć i czy wynika z pasji?” wykład dr Magdaleny Żadkowskiej w ramach Miesiąca Praw Kobiet 27 marca

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 21 Marzec, 2024 - 10:30

Zapraszamy do ostatniego marcowego wykładu w ramach Miesiąca Praw Kobiet! Ostatni wykład brzmi „Czy nauka ma płeć i czy wynika z pasji?” i poprowadzi go dr Magdalena Żadkowska!

Wykład odbędzie się o 11:30 27 marca w auli S204 na Wydziale Nauk Społecznych.

Poniżej opis wykładu, z biogramem można zapoznać się na naszej stronie internetowej.

Wykład, ma na celu przyjąć perspektywę studentów i studentek Szkół Doktorskich i odpowiedzieć na pytania dotyczące wpływu płci na karierę naukową na jej początku:

„Historia tęczowej flagi: 500 lat symbolu buntu, pokoju i solidarności” - kolejny wykład z serii „Wokół krytyki społecznej”

Ostatnia modyfikacja: piątek, 15 Marzec, 2024 - 14:29

Kolejny wykład z serii „Wokół krytyki Społecznej”! 20 marca o godzinie 11:30 w auli S204 odbędzie się wykład „Historia tęczowej flagi: 500 lat symbolu buntu, pokoju i solidarności”

Poniżej opis wykładu oraz biogram.

Muzealne Spotkania Naukowe - wspólna inicjatywa Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Instytutu Politologii UG

Ostatnia modyfikacja: piątek, 15 Marzec, 2024 - 13:14

Muzeum Emigracji w Gdyni we współpracy z Instytutem Politologii UG startuje z nowym cyklem spotkań popularnonaukowych poświęconych tematyce migracyjnej.

Podczas comiesięcznych sesji zaproszeni Prelegenci będą prezentować publiczności wyniki swoich badań oraz refleksje naukowe związane z migracją – w różnorodnych kontekstach i ujęciach metodologicznych. Prezentacja w formie miniwykładu będzie przyczynkiem do inspirującej dyskusji ze słuchaczami – wszystko przy muzealnym „Wspólnym Stole”, który symbolizuje bezpieczną przestrzeń wymiany poglądów.

Konkordat jako umowa międzynarodowa – odzieranie konkordatu ze stereotypów - relacja z wykładu prof. Hanny Suchockiej

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 14 Marzec, 2024 - 15:08

Konkordat i relacje państwo-kościół są współcześnie źródłem wielu burzliwych dyskusji. Prof. Hanna Suchocka – była premier RP oraz ambasadorka RP przy Stolicy Apostolskiej postarała się nieco odczarować postrzeganie tej szczególnej umowy międzynarodowej w wykładzie, który miał miejsce 13 marca 2024 na Wydziale Nauk Społecznych.