wykład

Wykłady na Dzień Kobiet w Bibliotece UG - 8 marca, od 9.45

Ostatnia modyfikacja: środa, 8 Marzec, 2023 - 08:24

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej organizuje 8 marca w auli 0.28 Biblioteki UG od godziny 9:45 do 15:00 serię wykładów z okazji Dnia Kobiet.

9:45 – dr hab. Anna Dziadkiewicz Gender Pay Gap
13:15 – dr Wojciech Glac Czy płeć ma mózg?

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Więcej informacji o akcjach w ramach "Miesiąca Praw Kobiet" na stronie CASID, link poniżej.
https://casid.ug.edu.pl/miesiac-praw-kobiet/

 

"Zdrowie i jakość życia w przestrzeni publicznej" - kolejny wykład w ramach cyklu dyskusji pod wspólnym hasłem "Przestrzeń publiczna. Jest miejsce na Twój głos" - 26 maja, godz. 14.00

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 24 Maj, 2022 - 14:34

Uczelnie Fahrenheita zapraszają na cykl dyskusji pod wspólnym hasłem Przestrzeń publiczna. Jest miejsce na Twój głos, dotyczących roli i znaczenia miejsc powszechnie dostępnych w różnych aspektach. Wykłady ekspertów GUMed, PG i UG są zorganizowane wspólnie z Samorządem Województwa Pomorskiego, wpisując się w strategiczne przedsięwzięcie pod nazwą Pomorskie Laboratorium Przestrzeni Publicznej. Spotkania poprowadzi Jakub Pietruszewski, geograf i urbanista, dyrektor Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego.

O Meduzie, intymności, wilku i nie tylko - relacja ze spotkania z prof. Marnie Campagnaro

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 16 Maj, 2022 - 14:59

Co ma wspólnego starożytny mit o Meduzie ze współczesnymi, krzywdzącymi stereotypami dotyczącymi płci? Jak rozmawiać z dziećmi o cielesności, seksualności i intymności oraz jaką rolę mogą w tym pełnić książki obrazkowe? Które z tych książek są naprawdę warte przeczytania i… pooglądania?