fbpx Instytut Psychologii i Pomorski Oddział Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszają na wykład Ewy Drążkowskiej – Zielińskiej pt.: " Identyfikacja projekcyjna w polu intersubiektywnym. O rozpoznawaniu i rozumieniu niewypowiedzianego". | Wydział Nauk Społecznych

Instytut Psychologii i Pomorski Oddział Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszają na wykład Ewy Drążkowskiej – Zielińskiej pt.: " Identyfikacja projekcyjna w polu intersubiektywnym. O rozpoznawaniu i rozumieniu niewypowiedzianego"
Ewa Drążkowska – Zielińska - psychoterapeutka psychoanalityczna, superwizorka i psychoterapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
Streszczenie wykładu: Identyfikacja projekcyjna jest jedną z bardziej nieprecyzyjnie, czy swobodnie zdefiniowanych koncepcji. Szerokie ramy definicji pozwalają opisać bardzo wiele zjawisk. Autorka,  w swoim referacie, będzie starała się te ramy doprecyzować. Od początkowej refleksji nad omnipotencją, którą musimy ciągle przekraczać, aby doświadczać szerokiego spektrum podmiotowości naszych pacjentów i nas samych jako psychoterapeutów, będzie przechodziła do rozumienia intersubiektywnego charakteru spotkania terapeutycznego. Z tego miejsca wyjdzie do rozważań na temat identyfikacji projekcyjnej, inspirowanych konceptualizacją Thomasa Ogdena, którą uzupełnia winietą kliniczną z własnej praktyki.
Wykład odbędzie się w sobotę 9 kwietnia 2016 w auli S207 godzinie 11 .

środa, 30 marca 2016 roku, 10:24