fbpx Współpraca akademicka pomiędzy Instytutem Psychologii Wietnamskiej Akademii Nauk Społecznych a Instytutem Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego | Wydział Nauk Społecznych

W dniach 2-3 lipca br. dzięki wieloletniej współpracy Pani dr Joanny Różyckiej -Tran z placówkami naukowymi z Wietnamu, gościliśmy w naszym Instytucie Psychologii delegację wietnamską z Instytutu Psychologii Wietnamskiej Akademii Nauk Społecznych (Vietnamese Academy of Social Science). Pierwszego dnia wizyty w obecności Pana Prorektora UG, prof. Józefa A. Włodarskiego, Pani Dziekan prof. Beaty Pastwy-Wojciechowskiej oraz Vice-Dyrektor Instytutu Psychologii UG prof. Małgorzaty Lipowskiej nastąpiło podpisanie umowy o współpracy akademickiej.

Następnie wszyscy udali się na zwiedzanie Gdańska Głównego oraz wystawy Drogi do Wolności. W drugim dniu odbyły się rozmowy formalne pomiędzy władzami VASS a Dyrekcją IP UG oraz zwiedzanie kompleksu uniwersyteckiego, zwieńczone wspólnym lunchem w naleśnikarni Manekin, gdzie prawdziwym hitem okazał się staropolski żurek podawany w chlebie.

Delegacja wietnamska była pod wrażeniem zarówno polskiej gościnności jak i piękna naszego miasta, na co z pewnością wpłynął także nocleg w dworku u Sióstr Brygidek. Mamy nadzieję na owocną współpracę naukową pomiędzy naszymi ośrodkami.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Jarosław Jurkowski
Treść wprowadzona przez: Jarosław Jurkowski