Nie żyje red. Piotr Świąc. Księga kondolencyjna

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Piotra Świąca

znanego prezentera i dziennikarza telewizyjnego, absolwenta i nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Gdańskiego.

Zginął tragicznie w wypadku samochodowym 5 marca 2021 r. Miał 54 lata. Zdążył jeszcze poprowadzić piątkowe wydanie „Panoramy”. Wracał do domu.

Piotr Świąc od początku swojej kariery zawodowej był związany TVP Gdańsk i Uniwersytetem Gdańskim. Był absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa na UG. Od wielu lat w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG prowadził warsztaty telewizyjne dla studentów.

Zawsze pozostawał najbardziej rozpoznawalnym prezenterem gdańskiego ośrodka. Prowadził i współtworzył Panoramę, Forum Panoramy i Forum Gospodarcze. Ten ostatni program przez wiele lat powstawał w nowych budynkach Uniwersytetu Gdańskiego. Zawsze powtarzał, że dziennikarz ma obowiązek pokazywać własny region i miasto. Prowadził także Wiadomości TVP1 oraz poranne pasmo w TVP Info.

Był niezwykle lubianym przez studentów nauczycielem oraz życzliwym, gotowym do pomocy kolegą. Zawsze pogodny, miał wyjątkowy sposób bycia. Dzięki Jego profesjonalizmowi praca ze studentami w laboratorium telewizyjnym UG miała głęboki sens. Zawsze był postrzegany jako wiarygodny dziennikarz, posługujący się niekwestionowanym zawodowym warsztatem. Jego kultura bycia na ekranie, spokój i ujmujący uśmiech nie miały sobie równych.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie oraz Przyjaciołom i Współpracownikom z TVP Gdańsk.

Drogi Piotrze, będzie nam Ciebie bardzo brakowało.

Pogrążeni w żałobie Koleżanki i Koledzy z Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego.

Ksiega kondolencyjna red. Piotra Świąca

Uroczystości pogrzebowe

Msza Święta Żałobna odbędzie się w sobotę 13 marca 2021 roku o godzinie 11:30 w Archikatedrze Oliwskiej. Ceremonia Pogrzebowa odbędzie się po zakończeniu Mszy Świętej na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko w Gdańsku. Odprowadzenie na Ostatnią Drogę rozpocznie się przy bramie głównej cmentarza.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca pochówku prosimy, w miarę możliwości, o zajmowanie miejsc na alejce.

Ponieważ śp. Piotr Świąc aktywnie wspierał działalność Hospicjum im. ks. E.Dutkiewicza w Gdańsku, w porozumieniu z Hospicjum i Rodziną, na Cmentarzu Srebrzysko obecni będą wolontariusze, którzy zbierać będą dobrowolne datki.

Uprzejmie prosimy o stosowanie się do aktualnych przepisów związanych z przeciwdziałaniem epidemii Covid-19.

Jednocześnie informujemy, że na oficjalnym kanale Facebook TVP3 Gdańsk dostępna będzie transmisja na żywo z Mszy Świętej oraz ceremonii pogrzebowej.

Źródło: Uroczystości pogrzebowe śp. Piotra Świąca (tvp.pl)

Piotr Świąc

Data publikacji: sobota, 6. Marzec 2021 - 16:16; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 10. Marzec 2021 - 09:07; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz