wydarzenia

Maraton Pisania Listów Amnesty International na UG - przyłącz się do akcji!

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 5 Grudzień, 2023 - 12:01

Uwaga, jest szansa zrobić coś dobrego! Rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International!

W dniach 6-8 grudnia 2023 r., Międzywydziałowe Koło Praw Człowieka UG zaprasza na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. To ledwie kilka kroków od budynku WNS. Gorąco zachęcamy pracowników, doktorantów i studentów WNS do wzięcia udziału w tej akcji!

Przedstawicieli Koła najdziecie na parterze w przeszklonej sali za schodami, w tzw. sali cichej nauki.

Zapowiedź spotkania z Marcinem Wyrwałem - dziennikarzem śledczym i korespondentem wojennym Onetu

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 4 Grudzień, 2023 - 17:55

Koło naukowe i redakcja czasopisma CDN zaprasza na kolejne spotkanie z osobistościami świata mediów. W piątek, 8 XII o godzinie 9.00 na WNS w sali C211-C212 odbędzie się spotkanie z Marcinem Wyrwałem, dziennikarzem śledczym i korespondentem wojennym Onetu w Syrii, Iraku, Libanie, Ukrainie. Wyrwał był dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press i jednokrotnie do nagrody im. Wojciechowskiego. Autor książki o rewolucji na majdanie "...i zejdzie na ich głowy nasz gniew".

Współpraca z Politechniką Lwowską

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 4 Grudzień, 2023 - 12:24

W dniach 27 listopada – 1 grudnia w Instytucie Geografii Społeczno – Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej w ramach umowy o współpracy międzyuczelnianej przebywała delegacja kadry naukowo-badawczej z Politechniki Lwowskiej w składzie: prof. Yevhen Matviishyn, dr Oleksandra Niema oraz dr Ivanna Kozak.

Fotografia a prawo autorskie – spotkanie na temat wykorzystywania materiałów graficznych w prasie

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 27 Listopad, 2023 - 20:25

23 marca o godz. 18.00 w auli S207 na Wydziale Nauk Społecznych UG obyło się dla studentów dziennikarstwa, w szczególności redaktorów studenckiej gazety CDN seminarium z zakresu praw autorskich. Spotkanie to poprowadził dr hab. Paweł Sut, pracownik badawczo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji UG. Była to okazja, by dowiedzieć się więcej na temat legalnego wykorzystywania i pozyskiwania materiałów graficznych w mediach, weryfikacji źródeł i ochrony wizerunku.