wydarzenia

Rozmowa z Aleksandrem Kwaśniewskim - zapraszamy na materiał autorstwa Filipa Dobrosielskiego

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 4 Czerwiec, 2024 - 20:20

Dwadzieścia lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Jakie emocje i nadzieje towarzyszyły temu wydarzeniu? Jakie jest nasze miejsce we wspólnocie dzisiaj? 17 maja 2024 r., podczas konferencji "Polska w Unii Europejskiej. Współpraca, wyzwania i osiągnięcia" na UG mieliśmy możliwość porozmawiać z prezydentem Polski w latach 1995-2005, Aleksandrem Kwaśniewskim.

Debata na WNS z okazji 80. rocznicy wysiedlenia Tatarów Krymskich

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 21 Maj, 2024 - 18:42

O dramacie małego narodu krymsko-tatarskiego dyskutowano na Wydziale Nauk Społecznych z okazji 80. rocznicy wysiedlenia Tatarów Krymskich. 

Inicjatorami i dyskutantami spotkania byli prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński z Instytutu Socjologii UG oraz Nedim Useinow, absolwent Instytut Politologii UG, pracownik Uniwersytetu Warszawskiego i przedstawiciel Światowego Kongresu Tatarów Krymskich w Polsce. Podzielił się on historią swojej rodziny i swoją: urodzony w Uzbekistanie, jako kilkulatek wraz z rodzicami powrócił na Krym. 

Premiera reportażu: „Jedzenie to nie więzienie”

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 20 Maj, 2024 - 20:45

Zapraszamy serdecznie na premierę reportażu filmowego pt. „Jedzenie to nie więzienie”, autorstwa Mateusza Wielgusa i Jana Narlocha, studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Gdańskim.

Czas i miejsce: 23 maja (czwartek), godzina 17.30, aula S 208, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (Gdańsk, ul. Jana Bażyńskiego 4).

Zaproszenie na wydarzenie "Dziękuję Ci, Ciało"

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 20 Maj, 2024 - 08:56

Naukowe Koło Seksuologii Ars Amandi z Uniwersytetu Gdańskiego i Koło Naukowe Grafiki Komputerowej Vertex z Politechniki Gdańskiej połączyły siły, aby stworzyć projekt Kampanii Społecznej “Dziękuję Ci, Ciało”, której celem jest zwrócenie uwagi odbiorców na to, jak wiele zawdzięczają swojemu ciału – jak piękne, wartościowe i użyteczne ono jest, jak wiele prostych przyjemności możemy dzięki niemu doświadczać. Nasza propozycja zajęła II miejsce w konkursie “Mistrzowie Współpracy Fahrenheita”! 

Aborcja oczami kobiet – reportaż radiowy

Ostatnia modyfikacja: środa, 15 Maj, 2024 - 19:48

Zapraszamy do wysłuchania reportażu radiowego „Aborcja oczami kobiet”, autorstwa Magdaleny Harasimiuk, studentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej UG. To przejmująca opowieść kobiet, które podjęły trudną decyzję o aborcji oraz osób, które im pomagają: położnej i działaczki pomocowej. To także bardzo osobiste, pełne emocji historie. Reportaż pokazuje również kontekst prawny i medyczny dotyczący aborcji w Polsce.

Spotkanie dyskusyjne z okazji 80. rocznicy deportacji w maju 1944 r. na rozkaz Stalina Tatarów Krymskich z ich ojczyzny na Krymie

Ostatnia modyfikacja: środa, 15 Maj, 2024 - 19:42

Instytut Socjologii oraz Instytut Politologii Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na spotkanie dyskusyjne z okazji 80. rocznicy deportacji w maju 1944 r. na rozkaz Stalina Tatarów Krymskich z ich ojczyzny na Krymie. Wydarzenie odbędzie się 20 maja o godzinie 11:30 w audytorium S208.

W programie wystąpienia: