2016

Studenci dziennikarstwa w Parlamencie Europejskim

Studenci III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, którzy w poprzednim semestrze z najlepszą oceną ukończyli zajęcia z „Obsługi dziennikarskiej instytucji Unii Europejskiej” w październiku 2016 r. wyjechali do Strasburga, by w praktyce poznać funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego.

Wyjazd studentów odbył się ramach dziennikarskich praktyk. Było to podsumowanie oraz wykorzystanie praktycznych umiejętności zdobytych na zajęciach dotyczących obsługi dziennikarskiej instytucji Unii Europejskiej prowadzonych przez dra Tadeusza Sznajderskiego

Studenci w ramach wyjazdu zapoznali się z warunkami pracy dziennikarskiej w Parlamencie, poznali organizację przekazywania informacji i powiadamiania o ważnych wydarzeniach na forum Parlamentu, zapoznali się z warunkami pracy w newsroomach, studiach radiowych i telewizyjnych.

Samodzielnie przeprowadzili wywiady z polskimi europosłami: Januszem Korwin-Mikkem i Różą Thun, obserwowali dyskusje i głosowania na sesji plenarnej, w trakcie której przemówienia wygłosili przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Uczestniczyli także w konferencjach prasowych, gdzie wysłuchali  wystąpień Roberta Fico, premiera Słowacji, kraju który obecnie sprawuje prezydencję w Unii oraz Nigela Farage’a, brytyjskiego europosła i lidera Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, który swoimi wystąpieniami przyczynił się do Brexitu i ustąpienia ostatniego rządu brytyjskiego Davida Camerona.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 6. Lipiec 2020 - 08:30; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch Ostatnia zmiana: poniedziałek, 6. Lipiec 2020 - 08:30; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch