Konferencja Holistyczne aspekty edukacji dzieci 28.11.2019

THRIECE baner

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w naukowym spotkaniu wraz z gośćmi z wielu ośrodków zagranicznych i polskich Jest to jedna z trzech konferencji realizowanych w ramach międzynarodowego projektu THRIECE Teaching for Holistic, Relational, Inclusive Early Childhood Education.

Projekt oparty jest na trzech filarach:

  1. Holistycznym, w którym podkreśla się całościowe spojrzenie na dziecko z uwzględnieniem aspektów poznawczych, emocjonalnych, społecznych i różnych doświadczeń dzieci oraz ich zainteresowań.
  2. Inkluzywnym kładącym nacisk na różnorodności społeczno-kulturową i sprzeciwianie się wyłączaniu dzieci o odmiennych tradycjach kulturowych i pochodzeniu społecznym.
  3. Relacyjnym eksponującym sens pozytywnych relacji i interakcji między nauczycielami i dziećmi, dziećmi i ich rówieśnikami, a także rodzicami i środowiskiem oraz społecznością lokalną.

 

Projekt powstał w efekcie współpracy kilku ośrodków naukowych (Marino Institute of Education w Dublinie, Trinity College Dublin, University in Porto i Uniwersytet Gdański) oraz placówek przedszkolnych, a także wczesnoszkolnych z Irlandii, Portugalii i Polski (Carlow Educate Together National School, An Cosan, Tallaght Play Together Childcare, Carlow; Agrupamento de Escolas Alexandre Herculano, Agrupamento de Escolas Soares dos Reis; Centrum Zabawy i Edukacji „Żyrafa”, Gdańsk; Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Gdynia).

 

Nasze spotkanie poświęcone jest holistycznemu spojrzeniu na dziecko i jego edukacji. Uczestników zapraszamy do dyskusji wokół następujących wątków:

  1. rozpoznawanie dziecięcego potencjału poznawczego, kompetencji emocjonalnych i społecznych.
  2. organizowanie przestrzeni uczenia się, czasu i zadań aktywizujących dzieci.
  3. holistyczne metody uczenia się i nauczania.
  4. przełamywanie barier w zastosowaniu rozwiązań holistycznych w pracy z dziećmi.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie zgłoszenia (na załączonym formularzu) do dnia 7 października 2019.

KARTĘ ZGŁOSZENIA prosimy przesłać na adres mailowy: dr hab. Agnieszka Nowak-Łojewska, prof. nadzw.:

agnieszka.nowak-lojewska@ug.edu.pl

 

Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszenia dostępne są w załączonych komunikatach.

 

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 11. Wrzesień 2019 - 08:57; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 16. Wrzesień 2019 - 11:48; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz