Wypłyń na szerokie wody z sojuszem SEA-EU!

Czy wśród studentów i pracowników Uniwersytetu Gdańskiego znajdziemy osoby, które poszukują wyzwań i są zainteresowane zdobyciem międzynarodowych doświadczeń? To doskonale się składa, bo przybywamy z ofertą inicjatyw organizowanych w ramach SEA-EU, czyli sojuszu 9 nadmorskich uniwersytetów europejskich. Naszymi partnerami są uczelnie z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Chorwacji, Malty, Portugalii, Włoch i Norwegii. Razem przygotowujemy międzynarodowy program dla studentów, doktorantów i pracowników. W aktualnej ofercie znajdują się zagraniczne praktyki, konwersacje językowe, a nawet konkurs na międzynarodowy projekt.

Wierzymy, że każdy w SEA-EU znajdzie coś dla siebie!

 

Virtual Tandem Language Exchange - dla studentów i pracowników

Jak wytłumaczyć obcokrajowcowi na której wierzbie rosną gruszki? Czy “curiosity killed the cat” rzeczywiście ma coś wspólnego z kocimi zwyczajami? Skąd w przysłowiu “das Leben ist kein Ponyhof” wzięły się kucyki ? Ze wszystkimi pytaniami można zmierzyć się w ramach programu Virtual Tandem Language Exchange, którego celem jest umożliwienie uczestnikom doskonalenia umiejętności językowych poprzez rozmowy z partnerami językowymi z innych krajów.

Dzięki inicjatywie dwie osoby z uczelni SEA-EU mogą podzielić się znajomością języków, którymi posługują się w biegły sposób. Partnerzy językowi we własnym zakresie umawiają się na spotkania, ustalają tematykę materiału i metody nauki. W aktualnej ofercie znaleźli się language buddies z: angielskiego, hiszpańskiego, portugalskiego, francuskiego, polskiego, niemieckiego, norweskiego, chorwackiego, włoskiego, a nawet maltańskiego.

Do programu można przystąpić w każdej chwili dzięki specjalnej platformie internetowej, na której rejestrują się osoby chętne do objęcia roli ucznia (wymagana znajomość języka na poziomie B1), i/lub nauczyciela, który jest native speakerem lub posiada znajomość języka na poziomie C2. 

Zachęcamy do rejestracji i znalezienia idealnego partnera językowego! Uwaga! Zgłoszenia są przyjmowane tylko z uniwersyteckich adresów mailowych.

Przypominamy także o naszej ofercie klasycznych kursów językowych. Nowe oferty pojawiają się na naszej stronie Wirtualne kursy języka angielskiego | SEA -EU & Wirtualne kursy językowe – języki SEA-EU | SEA -EU.

Konkurs projektów studenckich i doktoranckich

Poszukujemy studentów i doktorantów, którzy chcieliby stworzyć projekt odpowiadający współczesnym wyzwaniom społecznym. Zwycięski pomysł uzyska dofinansowanie w wysokości do 4 tys. euro.

Forma, przedmiot i zakres inicjatywy pozostają dowolne, jednak zespół musi składać się z co najmniej dwóch osób z różnych uczelni SEA-EU, a nad realizacją projektu powinien czuwać pracownik Uniwersytetu Gdańskiego. Partnerów do współpracy z pozostałych uczelni można znaleźć, wypełniając specjalny formularz.

Propozycje należy zgłaszać w kategoriach:

  • Polityki włączania, różnorodności i równości płci;
  • Zrównoważonego rozwoju;
  • Wielojęzyczności i pluralizmu;
  • Cyfryzacji i cyfrowych form współpracy;
  • Przedsiębiorczości społecznej i pozytywnego wpływu na społeczność/społeczeństwo.

 

Po więcej informacji zapraszamy na spotkania online: 18 listopada w godz. 11:00-13:00 oraz 27 listopada w godzinach 13:00 – 15:00. Szczegóły dostępne na stronie SEA-EU Konkurs projektów studenckich i doktoranckich | SEA -EU

 

SEA-EU Master Research Internships - dla studentów i pracowników

Program to niepowtarzalna okazja do przeprowadzenia badań do pracy magisterskiej na innej uczelni, podszkolenia języków obcych i współpracy z zagranicznymi naukowcami. Inicjatywa obejmuje ponad 100 różnych ofert praktyk magisterskich na 9 uczelniach partnerskich sojuszu.

Studenci mogą wybierać spośród 6 naukowych obszarów tematycznych: przyrodniczego, medycznego i o zdrowiu, rolniczego i weterynaryjnego, społecznego, humanistycznego i o sztuce oraz inżynieryjnego i o technologiach.

Wszystkie wyjazdy studentów są częścią programu Erasmus+ i powinny trwać minimum 60 dni. Pobyt może posłużyć także jako zaliczenie praktyk wymaganych na studiach magisterskich (potrzebna zgoda kierownika praktyk na danym kierunku). To znakomita okazja dla osób, które rozważają krótkoterminową wymianę akademicką.

- Wyjeżdżając daleko od domu, można znacznie więcej nauczyć się o świecie, a w konsekwencji także o sobie samym. To dobry sposób na wyjście ze swojej strefy komfortu i przekonanie się, jak się reaguje w sytuacjach dla siebie nietypowych - mówi Loïc Madec z Uniwersytetu w Breście we Francji, który odwiedził UG w ramach programu.  

Jakie oferty są dostępne w programie? Gdzie się zapisać? I jakie są wymogi? Zapraszamy po szczegóły.

Z kolei naukowców zachęcamy do zgłoszeń w roli opiekunów zagranicznych praktykantów. Zgłoszenia propozycji tematów badawczych można dokonać przez cały rok przez stronę Szukamy mentorów do programu Master Research Internships!  | SEA -EU.

____________________

To dopiero początek różnych okazji do wyjazdów, konkursów, wydarzeń, kursów, z których możecie skorzystać w ramach nadmorskiego sojuszu. Zapraszamy do śledzenia strony i social mediów SEA-EU UG, gdzie na bieżąco informujemy o ekscytujących inicjatywach! Dodatkowo warto wypatrywać newslettera SEA-EU, który wysyłamy na adresy uniwersyteckie wszystkich pracowników i studentów UG.

Strona internetowa

FB: European University of the Seas SEA-EU Uniwersytet Gdański

Instagram: @sea_eu_ug

 

PS. Korzystając z okazji zapraszamy na pokaz filmów finałowych SEA-EU Film Festival w Centrum Filmowym UG! Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia 2024 o 17:00. Na gości czekają niespodzianki. Szczegóły tutaj Wydarzenie filmowe | SEA -EU.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 22. Listopad 2024 - 08:40; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: piątek, 22. Listopad 2024 - 08:41; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz