Program Students for a United and Resilient Europe (SURE) zaprasza studentów

Departament Stanu USA pragnie zaprosić Uniwersytet Gdański jako jeden z ośmiu kolegialnych zespołów studenckich do udziału w programie Students for a United and Resilient Europe (SURE). Wydarzenie odbędzie się w semestrze letnim 2024 r., a udział w nim mogą wziąć zespoły studentów, organizacje studenckie lub doradcy prowadzący niezależny zespół studencki. Organizator projektu zapewni zespołom studenckim budżet operacyjny wynoszący 1000 USD.

Departament Stanu USA zwraca się do zespołów studenckich o przeprowadzenie badań podstawowych i wtórnych oraz do opracowania, wdrożenia i zmierzenia sukcesu kampanii społecznej lub cyfrowej, która będzie:

• BUDOWAĆ świadomość i edukację na temat dezinformacji i dezinformacji na temat uchodźców z Ukrainy;
  • ROZWIJAĆ umiejętności krytycznego myślenia, sprawdzania faktów i weryfikacji źródeł wśród docelowych odbiorców, aby lepiej identyfikować dezinformację i propagandę rozpowszechnianą na temat wojny na Ukrainie i ukraińskich uchodźców oraz przeciwstawiać się temu;
  • WYKORZYSTYWAĆ media społecznościowe lub platformy cyfrowe, aby aktywnie zaangażować się w rozpowszechnianie fałszywych/dezinformacji poprzez promowanie dokładnych informacji i źródeł informacji o Ukrainie i ukraińskich uchodźcach;
  • TWORZYĆ wspólnotę interesów i sieć wzmocnioną wspólną wizją i solidarnością z przechodzącymi uchodźcami na Ukrainie;
  • ZACHĘCAĆ do wspierania instytucji paneuropejskich i transatlantyckich, takich jak Unia Europejska, partnerstwa euroatlantyckie i NATO.

Pięć najlepszych zespołów studenckich zaprezentuje się przed władzami Departamentu Stanu USA. Najlepszy zespół otrzyma 5000 dolarów, drugi zespół otrzyma 3000 dolarów, a trzeci zespół otrzyma 1000 dolarów. Nagrody zostaną wręczone instytucji, wydziałowi uczelni/uniwersytetu lub organizacji akademickiej.

Załącznik Rozmiar
wiecej-informacji-o-programie.pdf 137.79 KB

Data publikacji: niedziela, 17. Marzec 2024 - 19:51; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak Ostatnia zmiana: niedziela, 17. Marzec 2024 - 19:55; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak