konkurs

Wygraj występ na gdańskich juwenaliach! Konkurs dla studentów i doktorantów

Ostatnia modyfikacja: piątek, 19 Kwiecień, 2024 - 09:30

Jesteś członkiem zespołu muzycznego i studentem lub doktorantem gdańskiej uczelni? Zgłoś się do Przeglądu Kapel Studenckich „FunFar”. Dwa najlepsze zespoły mają szansę na występ podczas Gdańskich Juwenaliów już 17 i 18 maja.

Aby zgłosić się do konkursu, należy przesłać trzy lub cztery utwory w formacie mp3, zdjęcia oraz logo zespołu. Nabór do przeglądu trwa do 3 maja br., po czym wyłonionych zostanie maksymalnie 12 finalistów, którzy wezmą udział w przesłuchaniach na żywo.

Weryfikaton - zwycięstwo Wiktorii Kot i Julii Panicz w konkursie dla studentów i dziennikarzy

Ostatnia modyfikacja: środa, 27 Marzec, 2024 - 20:24

Nasza studentka Wiktoria Kot absolwentka Julia Panicz wraz ze swoją drużyną zdobyły pierwsze miejsce w konkursie fact-checkingowym Weryfikaton oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych. Wydarzenie było organizowane przez Stowarzyszenie Demagog oraz Google News Initiative w dniach 23-24 marca br. w Warszawie. W trakcie wydarzenia studenci i dziennikarze weryfikowali wypowiedzi samorządowców. Ich analizy ukazały się na stronie Stowarzyszenia Demagog. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Międzywydziałowe Koło Naukowe Neptun TV zostało wybrane do Konkursu Czerwona Róża w kategorii "Najlepsze koło naukowe"

Ostatnia modyfikacja: piątek, 22 Marzec, 2024 - 23:32

Eliminacje do konkursu Czerwona Róża zakończone. Międzywydziałowe Koło Naukowe Neptun TV zostało wybrane w kategorii - najlepsze koło naukowe. Serdecznie gratulujemy i już teraz życzymy powodzenia w finale!

Program Students for a United and Resilient Europe (SURE) zaprasza studentów

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 17 Marzec, 2024 - 19:55

Departament Stanu USA pragnie zaprosić Uniwersytet Gdański jako jeden z ośmiu kolegialnych zespołów studenckich do udziału w programie Students for a United and Resilient Europe (SURE). Wydarzenie odbędzie się w semestrze letnim 2024 r., a udział w nim mogą wziąć zespoły studentów, organizacje studenckie lub doradcy prowadzący niezależny zespół studencki.

Konkurs "Fokus na Archiwum"

Ostatnia modyfikacja: piątek, 8 Marzec, 2024 - 10:17

Zapraszamy serdecznie społeczność akademicką Uniwersytetu Gdańskiego do udziału w Konkursie „Fokus na Archiwum”
 
Zabierzcie aparaty, kamery, sztalugi i zajrzyjcie do Archiwum Uniwersytetu (budynek Neofilologii, poziom -1, pokój R-117 i R-118)).

Otworzymy dla Was nasze drzwi w dniach 4-8 i 11-15 marca w godzinach od 13:00 do 15:00.

Na prace konkursowe przedstawiające Archiwum i zbiory archiwalne Uniwersytetu czekamy do 1 kwietnia.

Najciekawsze ujęcia nagrodzimy i pokażemy na wystawie.

Nabór do konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 22 luty, 2024 - 20:10

Konkurs Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka powstał na cześć przedwcześnie zmarłego studenta dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie – Bartka Zdunka. Fakt, iż sam nie miał okazji pokazać światu swego ogromnego talentu, zainspirował pomysłodawców do stworzenia projektu, który umożliwiłby innym młodym dziennikarzom rozgłos i zasłużone uznanie. 

Konkurs ten odbywa się już od 13 lat, a prace konkursowe można zgłaszać w kategoriach:

Rusza III edycja konkursu „DETEKTOR” – sprawdź się jako fact-checker!

Ostatnia modyfikacja: środa, 7 luty, 2024 - 19:22

„Co zrobić tam, gdzie doniosły fakt ginie w powodzi falsyfikatów, a głos prawdy zagłuszony zostaje niesamowitą wrzawą…?” – pytał Stanisław Lem w powieści „Głos Pana” z 1968 roku. Od 2022 roku szukamy odpowiedzi na to pytanie w ramach akademickiego konkursu fact-checkingowego „DETEKTOR”!

Konkurs Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców

Ostatnia modyfikacja: piątek, 19 Styczeń, 2024 - 10:27

Z dniem 15 stycznia br. rozpoczęła się kolejna, IX edycja corocznego Konkursu o Nagrodę Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców, tj. na najlepszą publikację naukową z 2023 r., której wiodącym autorem jest pracownik lub doktorant instytucji naukowej (w tym uczelni wyższej) z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego lub zachodniopomorskiego.

KONKURS ODDZIAŁU PAN W GDAŃSKU DLA MŁODYCH NAUKOWCÓW - WARUNKI PRZYZNAWANIA NAGRODY W SKRÓCIE: