Darmowy webinar o dezinformacji z okazji naboru do konkursu "DETEKTOR". Zapraszamy!

Przypominamy, że tylko do 31 marca trwa etap zgłoszeniowy do fact-checkingowego konkursu "DETEKTOR". Nie wiesz jaką pracę możesz zgłosić? Potrzebujesz inspiracji lub po prostu interesujesz się fake newsami? Zapraszamy do udziału w darmowym webinarze na temat weryfikacji fałszywych informacji. Webinar, który towarzyszy konkursowi, odbędzie się 25 marca (poniedziałek) o godzinie 17:00.

Dzięki udziałowi w warsztatach studenci i studentki zanurzą się na moment w mrocznym świecie dezinformacji. Kto i jak wprowadza nas w błąd? W jakich miejscach gnieżdżą się fake newsy? Czy ktokolwiek cokolwiek z tym robi? I w końcu czy fact-checking, czyli weryfikowanie informacji, może pomóc nam lepiej i bezpieczniej korzystać z internetu?

O tym, co zrobić, by nie przejechać się na dezinformacji w internecie, opowiedzą Wam analitycy Stowarzyszenia Demagog – pierwszej w Polsce organizacji fact-checkingowej, która w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności. Z tej okazji będziemy gościć na 10 polskich uczelniach, by wspólnymi siłami z Wami spróbować pokonać dezinformację.

Warsztaty towarzyszą studenckiemu konkursowi fact-checkingowemu Detektor. Udział w warsztatach pomoże Wam świadomie i kreatywnie podejść do zadania konkursowego. Do wygrania są cenne nagrody – płatne staże i wizyta studyjna w Brukseli.

By dołączyć do wydarzenia, wystarczy skorzystać z adresu: https://us06web.zoom.us/webinar/register/5517101691254/WN_m3mMowpjS66B6G01est67Q. Ważne: Uczestnictwo w warsztatach nie zobowiązuje do przystąpienia do konkursu i odwrotnie – studenci, którzy nie uczestniczyli w warsztatach, mogą z powodzeniem wziąć udział w konkursie Detektor.

Webinar poprowadzi Kinga Klich – od 2018 roku zajmuje się problematyką dezinformacji w Stowarzyszeniu Demagog. Od 2020 roku koordynuje pracę zespołu zajmującego się weryfikacją fałszywych informacji w mediach społecznościowych. Jako mentorka Akademii Fact-checkingu prowadzi zajęcia dla młodzieży, studentów, nauczycieli oraz seniorów z zakresu zwalczania fałszywych informacji i bezpieczeństwa w sieci.

Absolwentka socjologii oraz zarządzania mediami i reklamą na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach programu Erasmus kształciła się na Uniwersytecie Paris X Nanterre. Uczestniczka i prelegentka wielu branżowych konferencji i debat. Swoją wiedzę dotyczącą dezinformacji zdobywa podczas szkoleń branżowych (m.in EDMO, Global Fact, Facebook Fact-Checking Summit, DFRLab’s Digital Sherlocks).

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 11. Marzec 2024 - 20:40; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak Ostatnia zmiana: poniedziałek, 11. Marzec 2024 - 20:47; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak