I konferencja „Mediaucze(L)ni” 11-12 kwietnia 2024

Sedecznie zapraszamy na konferencję "Mediaucze(L)ni: Ekologia informacji. Zrównoważony rozwój mediów", która odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim - Wydział Nauk Społecznych w dniach 11-12 kwietnia.

Organizatorzy – studenci WNS – obiecują, że będzie to  niezapomniane wydarzenie. Oto, co przygotowali:

Opis konferencji

Przeanalizujemy tematy związane z ekologią informacji i zrównoważonym rozwojem mediów. Czekają nas fascynujące dyskusje, panele i warsztaty, a także możliwość wymiany myśli i doświadczeń z innymi pasjonatami mediów. W ramach konferencji przewidujemy następujące bloki:

👉 Blok 1: Człowiek w dobie asymetrii informacji

Porozmawiamy o wpływie mediów na nasze życie, walkę z dezinformacją oraz granicach między światem rzeczywistym a wirtualnym.
•    Omówimy wpływ mediów na postawy społeczne oraz środowisko
•    Porozmawiamy o walce z dezinformacją oraz o promowaniu zrównoważonych przekazów medialnych
•    Przeanalizujemy granice między rzeczywistością a światem wirtualnym

👉 Blok 2: Zawody medialne przyszłości w równowadze z nowymi technologiami

Zastanowimy się, jak może wyglądać przyszłości zawodów medialnych w kontekście nowych technologii i sztucznej inteligencji.
•    Przedyskutujemy na temat przyszłości zawodów medialnych w kontekście nowych technologii
•    Odpowiemy na pytanie – Jak sztuczna inteligencja wpływa na rynek pracy?
•    Omówimy wyzwania i możliwości związane z postępem technologicznym w mediach

👉 Blok 3: Algorytm zrównoważonego rozwoju

Skupimy się na umiejętnościach selekcjonowania informacji i promowania ich w świecie wirtualnym.
•    Porozmawiamy o tym jak selekcjonować informacje w świecie medialnym
•    Zastanowimy się, jak media społecznościowe mogą promować zrównoważony rozwój
•    Omówimy strategię tworzenia treści wspierających zrównoważony rozwój

Dodatkowo:

Zorganizowaliśmy różnorodne warsztaty medialne, w tym tematyczne dla TV, prasy, radia, PR i fotografii.  Dajemy również możliwość "zaszalenia" z formą wystąpienia konferencyjnego. Można zrealizować je w formie: artykułu, filmu, reportażu radiowego lub klasycznego przemówienia, które nie przekroczy 15 min.

Podczas wydarzenia planujemy również integrację studencką i aktywność niespodziankę.

Zapisy trwają do 25 lutego.

Link do zapisów

NAJWAŻNIEJSZE

Konferencję tworzymy od podstaw my – studenci! Liczymy na Wasze wsparcie i obecność, aby uczynić to wydarzenie niezapomnianym! 😀
Zachęcamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FB Media_uczeLni

Instagram mediauczelni

Organizatorzy konferencji

Data publikacji: środa, 14. luty 2024 - 12:25; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 14. luty 2024 - 12:27; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz