O Meduzie, intymności, wilku i nie tylko - relacja ze spotkania z prof. Marnie Campagnaro

Co ma wspólnego starożytny mit o Meduzie ze współczesnymi, krzywdzącymi stereotypami dotyczącymi płci? Jak rozmawiać z dziećmi o cielesności, seksualności i intymności oraz jaką rolę mogą w tym pełnić książki obrazkowe? Które z tych książek są naprawdę warte przeczytania i… pooglądania?

Te i podobne tematy pojawiły się w dzisiejszym (16 maja) wystąpieniu profesor wizytującej na naszym Wydziale: Marnie Campagnaro. Podczas wykładu można było bezpośrednio zapoznać się z niektórymi z wydawniczych perełek, przedstawionych w prezentacji, a także wziąć udział w inspirującej dyskusji dotyczącej potrzeby dialogu i wrażliwości w relacji z drugim człowiekiem, niezależnie od jego wieku. „Mamo, dlaczego mama Czerwonego Kapturka nie powiedziała jej, że wilk jest niebezpieczny?” - to pytanie, przytoczone przez prelegentkę, jeszcze długo będzie brzmiało w głowach słuchaczy.

Z prof. Marie Campagnaro będzie można się spotkać także 30 maja. Temat spotkania tym razem obejmie zagadnienia architektury i przestrzeni, w której mieszkamy. Szczegóły podamy wkrótce.

Zapraszamy!

 

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 16. Maj 2022 - 14:59; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 16. Maj 2022 - 14:59; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz