„Kochaj – nie krzywdź!” - cykl wykładów o problematyce społecznej w ramach projektu MOPR. Zapraszamy do korzystania!

Zaproszenie dla nauczycieli/nauczycielek akademickich oraz studentów/studentek Wydziału Nauk społecznych UG do korzystania z cyklu godzinnych wykładów wokół problematyki społecznej (rodzina, bezpieczeństwo, przemoc, in.)

Cykl powstał w ramach realizacji projektu „Kochaj – nie krzywdź!” Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Jest on adresowany do rodziców, opiekunów i specjalistów, także studentów na różnych kierunkach społecznych, szczególnie psychologia, praca socjalna czy pedagogika.

Filmowe prelekcje dostępne są na stronie Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku.

Przygotowali je specjaliści tej organizacji pozarządowej, na zlecenie MOPR w Gdańsku. Eksperci wskazują w nich m.in. jak duże znaczenie ma rozwój emocjonalny dziecka oraz jak istotne jest zaangażowanie rodziców. Podpowiadają, jak właściwie, mądrze wspierać rozwój psychiczny i pokazują znaczenie praktykowania akceptacji dziecka, warunkującego jego bezpieczeństwo w rodzinie. Wykłady poświęcone są również m.in. dialogowi międzypokoleniowemu. Mówią o rodzicielskich wyzwaniach, które czasem przerastają i mogą prowadzić do sytuacji przemocowych w rodzinie. Specjaliści uczą, jak radzić sobie z emocjami, frustracją i problemami opiekuńczymi, także w kontekście pandemii Covid-19.

Projekt „Kochaj – nie krzywdź!” został wyróżniony przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, w konkursie ofert na realizacje w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”, edycja 2021.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza i zachęca do korzystania z dostępnej wiedzy! Po obejrzeniu wykładu prosi o wypełnienie krótkiej ankiety:

LINK DO ANKIETY

Loga: Miasta Gdańsk, Gdańsk 2022 European Volunteering Capital, Europejskie Centrum Wolontariatu

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 17. luty 2022 - 11:13; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 17. luty 2022 - 11:31; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz