NABÓR OFERT STAŻOWYCH - pilotażowy program mobilności naukowców dla doktorantów w projekcie Baltic Science Network

Od lutego 2020 trwa program mobilności naukowców realizowany w ramach projektu Baltic Science Network Powerhouse (BSN_Powerhouse), w którym Uniwersytet Gdański jest partnerem.

W pierwszej fazie projektu na specjalnym portalu BARI zebrane zostały oferty od doktorantów, oferujących miejsca stażowe w swoich projektach badawczych. Od 29 lutego portal otwarty jest dla studentów studiów magisterskich oraz licencjackich i trwa przyjmowanie aplikacji studentów chętnych odbyć letnie staże w wybranych przez siebie projektach. W związku z zaistniałą sytuacją, przyjmowanie zgłoszeń od studentów zostało przedłużone do 3 maja 2020.

Komunikat organizatorów w związku z Covid – 19

Szanowni Aplikanci, zdajemy sobie sprawę, iż w związku z sytuacją spowodowaną rozprzestrzeniania się koronawirusza i Covid-19, wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem wyjazdów za granicę czy przyjmowania stażystów w nadchodzących miesiącach letnich, w szczególności, iż wyjazdy we wszystkich uczelniach partnerskich programu BARI są wstrzymane.

Mimo wszystko, na chwilę obecną realizatorzy programu przyjmują zgłoszenia na staże i zachęcają zainteresowanych studentów do aplikowania poprzez portal BARI, zachowując pełną świadomość, iż sytuacja może zmienić się diametralnie w najbliższym czasie. Zdajemy sobie sprawę, iż w zaistniałej sytuacji mogą pojawić się nowe przepisy, rozporządzenia lub powody osobiste, dla których studenci będą musieli wycofać się z wybranego stażu w ostatniej chwili. W takich okolicznościach nie będą pobierane żadne opłaty, a organizatorzy będą starać się zapełnić zwolnione miejsce stażowe. Będzie też możliwe przesunięcie terminu stażu po uzgodnieniu z doktorantem goszczącym. Informujemy jednakże, iż nie możemy pokryć żadnych strat finansowych (np. za kupiony wcześniej bilet), w związku z czym radzimy nie kupować biletów z wyprzedzeniem.  Prosimy także o niezwłoczne poinformowanie organizatorów w przypadku, gdy jest pewność, iż  nie weźmie się udziału w projekcie, aby można było zaoferować miejsce innym chętnym.

Zapewniamy, iż monitorujemy sytuację uważnie i będziemy informować o wszelkich zmianach w programie na bieżąco.

Zmiany w harmonogramie działań w związku z COVID-19

Z powodu Covid-19 nie jesteśmy obecnie w stanie przedstawić ostatecznego harmonogramu  dla wszystkich etapów procesu wyboru aplikantów i staży. Wersja ostateczna może zostać przedstawiona, gdy sytuacja się wystarczająco ustabilizuje. Podejmiemy jednakże wszelkie starania, aby staże mogły odbyć się zgodnie z planem, zachowując wszelkie rygory bezpieczeństwa.

Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z wytycznymi programu oraz szczegółami znajdującymi się na stronie internetowej programu BARI (www.baltic-science.org/bari/ ).

informacji o procesie aplikowania udziela Pani Nina Akrami Flores email: bari@daad.de

Informacja archiwalna:

1 lutego 2020 rozpoczął się nabór do programu mobilności naukowców realizowany w ramach projektu Baltic Science Network Powerhouse (BSN_Powerhouse), w którym Uniwersytet Gdański jest partnerem.  Program o nazwie BARI (Baltic Science Network Mobility Programme for Research Internships) oferuje stypendia dla studentów z regionu Morza Bałtyckiego na realizację staży badawczych (1-3 miesiące) w projektach badawczych oferowanych przez doktorantów w dziedzinach:

1. nauk fotonowych i neutronowych (Photon and Neutron Science)
  2. nauk przyrodniczych (Life Science)
  3. związanych z zagadnieniami państwa opiekuńczego (Welfare State

Doktoranci ww. obszarów będą oferować miejsca na staże w swoich projektach badawczych  studentom studiów licencjackich i magisterskich na specjalnie do tego celu stworzonym portalu BARI.

Zapraszamy zainteresowanych doktoratów do składania ofert stażowych do dnia 8 marca 2020, a studentów do aplikowania na staże zgodnie z poniższym harmonogramem.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ

01.02 – 08.03.2020

Otwarcie portalu BARI dla doktorantów, rejestracja online, zamieszczenie oferty stażu dla studentów wraz z opisem projektu.

29.02 – 31.03.2020

Otwarcie portalu BARI dla studentów studiów licencjackich i magisterskich,  przyjmowanie aplikacji na wybrane przez nich staże.

29.02 – 06.04.2020

Otwarcie portalu BARI dla profesorów na zalączanie referencji

11.04 – 19.04.2020

Doktoranci oceniają aplikacje złożone do ich projektów

20.04 – 25.04.2020

Dopasowywanie: administrator portalu przypisuje złożone aplikacje do odpowiednich ofert stażowych na podstawie oceny merytorycznej.

27.04 – 08.05.2020

Poinformowanie doktorantów oferujących staże oraz studentów ubiegających się o staże o wynikach selekcji

01.06 – 16.10.2020

Realizacja stażu: datę rozpoczęcia i czas trwania stażu ustalają doktoranci i studenci pomiędzy sobą.

Osoby zainteresowane proszone są o dokładne zapoznanie się ze szczegółami programu znajdującymi się na stronie internetowej programu BARI oraz w załączniku.

Informacji o naborze udziela Pani Nina Akrami Flores  email: bari@daad.de .

Załącznik Rozmiar
bari-description.pdf 188.42 KB
bari-aktualizacja-w-zw-z-covid-19-eng.pdf 318.2 KB

Data publikacji: czwartek, 13. luty 2020 - 08:41; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 17. Marzec 2020 - 14:55; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz