Nauki społeczne na UG docenione w rankingu Times Higher Education World University Rankings

W opublikowanym 17 października br. rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject: Social Science 2019 – Uniwersytet Gdański został sklasyfikowany w  szóstej setce światowych uczelni prowadzących działalność naukowo-badawczą w zakresie nauk społecznych.

Nasza uczelnia znalazła się w tym rankingu dziedzinowym po raz pierwszy i od razu na 3 pozycji wśród innych uniwersytetów z Polski. Ranking uwzględniał 13 wskaźników określających efektywność działania uczelni w obszarze nauk społecznych obejmującym socjologię, geografię, nauki polityczne, stosunki międzynarodowe oraz nauki o komunikacji i mediach.  Nauki o edukacji, prawo oraz psychologia będą oceniane w osobnych rankingach, gdzie również liczymy na sukces.

Warto dodać, że Uniwersytet Gdański to jedyna uczelnia z Pomorza, które znalazła się w tej odsłonie rankingu THE.

Data publikacji: piątek, 26. Październik 2018 - 09:26; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: piątek, 26. Październik 2018 - 09:53; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny