fbpx Spotkanie ze studentami z Akcji Studenci dla Ukrainy - PomagaMY | Wydział Nauk Społecznych

Spotkanie ze studentami z Akcji Studenci dla Ukrainy - PomagaMY

Akcja Studenci dla Ukrainy – PomagaMY już od kilku miesięcy odbywa się na terenie Uniwersytetu Gdańskiego. By podsumować dotychczasowe działania, omówić plany na przyszłość a przede wszystkim podziękować zaangażowanym w zbiórkę studentom, na spotkanie zaprosił ich Dyrektor Instytutu Politologii dr hab. Jarosław Nocoń, prof. UG.

W ramach spotkania Dyrektor podzielił się swoją opinią dotyczącą tego dlaczego warto być aktywnym, jak aktywność oddziałuje na społeczność uczelni, społeczność lokalną i jak wygląda w relacjach z polityką. Obecny na spotkaniu Prof. Grzegorz Piwnicki, kierownik Zakładu Kultury Politycznej, podkreślił że w zmieniającym się, pełnym niepewności świecie po prostu warto być przyzwoitym człowiekiem i nieść pomoc innym.

Organizatorka i pomysłodawczyni akcji Marcelina Wilczewska wspomniała o tym jak rozpoczynała się pomoc i jak szybko jej skala przekroczyła wszelkie wyobrażenia. Wskazała na to że aby kontynuować działalność konieczna jest instytucjonalizacja, co ma właśnie miejsce dzięki wsparciu Władz Instytutu i Uczelni. Wkrótce Studenci dla Ukrainy „staną się” fundacją co umożliwi uzyskiwanie i przekazywanie wsparcia w jeszcze szerszym zakresie.

Na zakończenie spotkania Dyrektor przekazał podziękowania za aktywność oraz upominki książkowe.

Zdjęcia ze spotkania

ba3ba4ba2ba5ba1ba6