Stypendia Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia dla studentek gospodarki przestrzennej

Minister Edukacji i Nauki ogłosił wyniki postępowania w sprawie przyznania stypendiów Ministra Edukacji i Nauki dla studentów na rok akademicki 2021/2022 i dwie absolwentki oraz zarazem studentki naszego Instytutu znalazły się wśród laureatek. Wśród 432 laureatów w całej Polsce znalazły się dwie Panie Żaneta Moskalonek i Ania Świątkiewicz. Obie obroniły prace licencjackie przygotowane pod opieką promotorską dr. Marcina Połoma w czerwcu 2020 roku, a obecnie finiszują prace magisterskie przy wsparciu tego samego promotora. Wśród laureatów znalazło się tylko 8 studentów z dyscypliny Geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna z całej Polski, więc wynik gdańskich studentek jest tym bardziej znakomity!

Poza bardzo wysoką średnią w obu przypadkach czynnikiem przeważającym było opublikowanie w czasopiśmie Land (MDPI) – 70 pkt. artykułów z prac licencjackich. Autorami obu artykułów były studentki, promotor oraz mgr Krystian Puzdrakiewicz, który udzielał wsparcia GIS-owego.

Artykuły wyróżnionych studentek kierunku Gospodarka przestrzenna

Data publikacji: wtorek, 5. Kwiecień 2022 - 20:16; osoba wprowadzająca: Marcin Połom Ostatnia zmiana: poniedziałek, 11. Kwiecień 2022 - 12:51; osoba wprowadzająca: Marcin Połom