Zbiórka potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy - inicjatywa studentów UG

Studentki i studenci z Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają do włączenia się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które przydadzą się Ukraińcom z Ukrainy, znajdującym się w trudnej i niesprawiedliwej sytuacji.
Przedmioty oraz żywność przekazane zostaną instytucjom samorządowym i publicznym, które rozdysponują je potrzebującym.

Co jest potrzebne?

1. Jedzenie o długim terminie przydatności (mąka, makaron, ryż, kasza, cukier, olej itp.)
2. Jedzenie dla dzieci i niemowląt o długim terminie przydatności (np. mleko w proszku)
3. Środki higieny osobistej (tampony, podpaski, szczoteczki i pasta do zębów, mydło itp.)
4. Środki higieny dla dzieci (np. pampersy, chusteczki nawilżane)
5. Ubrania - dla dzieci i dorosłych.
6. Czapki, rękawiczki, szaliki, bielizna itp.
7. Elektronika (powerbanki, latarki itp.)
8. Karimaty, śpiwory, koce - wyprane, jeśli używane.
9. Wody butelkowane.

Obecnie zbiórka odbywa się w czterech punktach:

• na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Jana Bażyńskiego 4, Gdańsk, główny hol).
    Codziennie od 25 lutego od godz. 9:30 do odwołania w czasie godzin otwarcia budynku (9:00-20:00).
  • w Studio Sopot Yoga (❗️Prosimy przeczytać poniżej, jak się umówić, by przekazać potrzebne rzeczy)
    (Morska 11a/1 Sopot). Ze względu na brak aktywnej recepcji w studio PROSIMY PRZED PRZYBYCIEM O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TELEFONICZNY/SMS pod numerem: 505822187. Wtedy umówimy się dokładnie.
  • w Joga Park (ul. Wajdeloty 12A Gdańsk-Wrzeszcz)
    Pon-pt: od 6:30 do 22
    Sobota: 8:00-19:00
    Niedziela: 8:00-14:00