Prof. Marnie Campagnaro na Wydziale Nauk Społecznych jako profesor wizytujący

W ramach programu Profesorowie wizytujący na UG, Wydział Nauk Społecznych odwiedzi Prof. Marnie Campagnaro.

Prof. Marnie Campagnaro jest adiunktem na Uniwersytecie w Padwie (Włochy) na Wydziale Filozofii, Socjologii, Edukacji i Psychologii Stosowanej FISPPA.

Jej główne obszary badawcze dotyczą reprezentacji architektury, projektowania wnętrz, mody i zrównoważonego rozwoju w literaturze dla dzieci, przede wszystkim w książkach obrazkowych. Jej najnowsze publikacje obejmują: Picturebooks and aesthetic literacy in early childhood education (in Ommundsen, Haaland & Kümmerling-Meibauer (Eds.), 2021) and Stepping into the world of houses. Children’s picturebooks on architecture (in Goga, Iversen & Teigland (Eds.), 2021).

W semestrze letnim 2021/22 została zaproszona jako profesor wizytujący na Wydziale Nauk Społecznych UG przez dr hab. Małgorzatę Cackowską, z którą od lat współpracuje w ramach sieci European Network of Picturebook Research.

W okresie między 10 maja a 10 czerwca br. Prof. M. Campagnaro poprowadzi zajęcia pn. Picturebooks, których celem będzie stworzenie zainteresowanym polskim i zagranicznym studentom nauk społecznych i humanistycznych okazji do krytycznej analizy zjawisk współczesnych książek obrazkowych i wykorzystanie takiej wiedzy i kompetencji w praktyce edukacyjnej i społecznej. Kurs (za 3 pkt. ECTS) będzie trwał łącznie 20 godzin, prowadzony będzie w języku angielskim

W czasie wizyty prof. Marnie Campagnaro w UG będzie można przeprowadzać z nią konsultacje merytoryczne w pokoju Zakładu Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych w Instytucie Pedagogiki UG (pokój S509).

Data publikacji: czwartek, 10. luty 2022 - 14:46; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 10. luty 2022 - 14:46; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz