Szlachetna Paczka na UG - dołącz do akcji!

Święta to szczególny czas w roku, w którym warto pomagać innym, a w szczególności tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Pragniemy ogłosić, że w tym roku wszyscy Pracownicy, Doktoranci oraz Studenci naszego Wydziału będą mogli wspólnie wesprzeć osobę w potrzebie w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Pani Jadwiga jest starszą, mieszkającą samotnie osobą. Udar mózgu jakiego doświadczyła sprawił, że kobieta ma duże problemy z poruszaniem się i trzymaniem przedmiotów. Bardzo szybko się męczy i ma niedowłady kończyn. Nie ma nikogo kto mógłby jej pomóc w codziennych sprawach oraz dotrzymał towarzystwa - mąż zmarł, a parę lat później córka. Jedyną osobą, w której kobieta ma wsparcie jest jej wnuczka. Mieszka ona niestety daleko, odwiedza babcię raz w miesiącu. Pani Jadwiga żyje bardzo skromnie. Część pieniędzy z emerytury przeznacza na leczenie oraz spłatę rat kredytu zaciągniętego na leczenie choroby nowotworowej córki.

Pani Jadwiga jest niezwykle ciepłą osobą, która mimo niepełnosprawności i samotności doskwierającej jej po śmierci bliskich, stara się dostrzegać pozytywy w każdej najmniejszej rzeczy. Jest wdzięczna za fakt, iż mimo trudności, których doświadczyła w życiu, jest w stanie w wystarczającym stopniu zająć się sobą i domem. Kobieta jest z zawodu krawcową. Ma fach w ręku i umiejętności, które wykorzystywała przed chorobą, ale w tym momencie nie jest już w stanie szyć na maszynie.

W związku z organizowaną zbiórką w dniach 03-10.12.2021 r. każdy, kto będzie chciał pomóc, będzie mógł przynieść artykuły do specjalnie przygotowanego pojemnika umieszczonego na parterze naszego wydziału. Przy pojemniku będzie znajdować się lista potrzebnych rzeczy, która codziennie będzie aktualizowana, jeśli dana potrzeba zostanie zrealizowana (aby uniknąć sytuacji, w której jedna potrzeba zostanie zaspokojona potrójnie, a inna wcale).

Mamy nadzieję, że sprawimy, aby święta dla Pani Jadwigi były wyjątkowe. Pamiętajmy, że warto pomagać!

Data publikacji: wtorek, 7. Grudzień 2021 - 07:59; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 7. Grudzień 2021 - 09:40; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz