Dr Beata Czechowska-Derkacz z Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w gronie laureatów Programu Małych Grantów – UGrants.

Pierwsza edycja Programu Małych Grantów – UGrants – była skierowana do naukowców na różnych szczeblach kariery: do doktorantów, młodych badaczy oraz naukowców z doświadczeniem w realizowaniu projektów naukowych. Program umożliwia otrzymanie dofinansowania wstępnych badań naukowych i działań przygotowawczych zmierzających do zaplanowania projektu badawczego oraz zdobycia środków na jego realizację.

Z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych granty otrzymało 20 badaczy.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Listy badaczy zakwalifikowanych do UGrants

W ramach grantu UGrants - first dr Beata Czechowska-Derkacz będzie realizowała badania na temat sposobów komunikacji uczelni z otoczeniem, realizacją przez szkoły wyższe media relations oraz zadań promocyjnych oraz rolą zawodowych komunikatorów w procesach komunikacyjnych. Jednym z elementów będzie także badanie sposobów komunikacji uczelni z otoczeniem zewnętrznym i wewnętrznym w czasie pandemii COVID-19.

Na pierwszą edycję Programu UGrants napłynęły 133 wnioski w ramach czterech konkursów: UGrants - start, UGrants - first, UGrants - advanced oraz UGrants -  bridge. Komisja konkursowa, z pomocą zewnętrznych ekspertów, zakwalifikowała do finansowania 86 wniosków na łączną kwotę 860 000,00 zł.

Konkurs grantowy UGrants jest jednym z elementów realizowanych w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza, którego założeniem jest uzyskanie statusu uczelni badawczej.

Beata Czechowska-Derkacz – doktor nauk humanistycznych, specjalista PR, nauczyciel akademicki i adiunkt w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Uniwersytetu Gdańskiego. Rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Gdańskiego w latach 2003-2020, obecnie specjalista PR ds. promocji badań naukowych. Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji w obszarach public relations, media relations, komunikacji kryzysowej oraz rzecznictwa prasowego. Członkini Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej oraz  Polskiego Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich Prom. Jako rzeczniczka prasowa UG nagrodzona w konkursie PAP Nauka w Polsce za prowadzenie wzorcowej polityki informacyjnej (wyróżnienie za rok 2020).

Data publikacji: czwartek, 25. Marzec 2021 - 08:40; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 25. Marzec 2021 - 08:40; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz