Czasopismo

Czasopisma

logo

Miscellanea Anthropologica et Sociologica to czasopismo akademickie wydawane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego. Czasopismo zostało założone w roku 1992 i od tamtego czasu publikuje numery tematyczne poświęcone zagadnieniom socjologicznym i antropologicznym. Poszczególne numery redagowane są przez ekspertów w poruszanych dziedzinach. Każdy numer zawiera nie tylko serię tekstów poświęconych tematyce numeru, lecz również dział artykułów i recenzji dotyczących innych tematów.

Celem pisma jest łączenie debat teoretycznych z badaniami empirycznymi obejmującymi szerokie spektrum zagadnień - od socjologii historycznej po sprawy współczesne oraz od psychologii społecznej po kultury świata.

Miscellanea Anthropologica et Sociologica jest pismem recenzowanym. Języki, w których publikuje to: polski i angielski. 

Wszystkie artykuły zamieszczane w czasopiśmie (za wyjątkiem tekstów przedrukowanych na licencji) objęte są ogólnym zezwoleniem na bezpłatne wykorzystanie w celach niekomercyjnych (Open Access).

Czasopismo znajduje się na liście czasopism MNiSW: 40 punktów.

Strona internetowa pisma: https://czasopisma.bg.ug.edu.pl/index.php/MAeS/index

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 2. Październik 2020 - 07:37; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch Ostatnia zmiana: środa, 18. Styczeń 2023 - 10:33; osoba wprowadzająca: Joanna Bednarska