Ogłoszenia różne
Studenci I rok- podział na grupy warsztatowe
Szanowni Państwo,
W tym semestrze uczestniczyć będziecie w warsztatach, których celem jest ćwiczenie Podstawowych kompetencji psychologicznych. W semestrze zimowym odbędą się dwa warsztaty. Tym samym rozpoczynamy cały cykl zajęć warsztatowych odbywających się podczas pięciu lat studiów, w trakcie których będziecie mogli zdobywać nie tylko wiedzę, ale i konkretne umiejętności, a przede wszystkim zadbać o swój rozwój osobisty, który jest niezmiernie istotny w zawodzie psychologa.
W załączonym do ogłoszenia pliku znajdziecie Państwo podział na grupy warsztatowe, terminy zajęć, sale oraz osoby prowadzące Warsztat 1.
Grupy warsztatowe są mniejsze i inne niż ćwiczeniowe - prosimy zwrócić na to uwagę!
W planie jest kilka terminów dla Warsztatu 1, natomiast każda z grup będziecie uczestniczyła w zajęciach tylko w jednym z tych terminów. Warsztat 1 trwa cały jeden dzień (10 godzin "lekcyjnych").
Życzmy wielu owoców zajęć!
Dyrekcja IP
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
Studia stacjonarne podział na grupy warsztat 1 (27.09.2024) | 15.71 KB |
WERYFIKACJA ZAPISÓW NA PRZEDMIOTY FAKULTATYWNE NA ROK 2024-2025
Szanowni Państwo,
W dniach 15-22 września 2024 możliwe będą weryfikacje zapisów na przedmioty fakultatywne z poziomu B i C. Prośby o dokonanie weryfikacji prosimy wysyłać do Dziekanatu, do pani Doroty Dziewanowskiej: dorota.dziewanowska@ug.edu.pl.
Przed wysłaniem informacji prosimy sprawdzić, jakie przedmioty widoczne są w Państwa indeksach w systemie e-Uczelnia oraz czy liczba punktów na każdy semestr i z każdego poziomu (B i C) jest zgodna z programem studiów.
Możliwość dokonania weryfikacji będzie ograniczona do kilku sytuacji:
1) brak danych w systemie – Państwa preferencje nie zostały zapisane,
2) wówczas, gdy potrzebujecie Państwo mniej lub więcej punktów niż określone w programie studiów (dotyczy złożonych i rozpatrzonych wniosków o przeniesienie),
3) pokrywanie się w planie przedmiotów, na które zostali Państwo zapisani.
Dyrekcja Instytutu Psychologii
Additional recruitment for OPUS 22 grant from the National Science Centre in Poland
University of Gdańsk, Faculty of Social Sciences, Institute of Psychology is recruiting one PhD student position and two MA students research assistance positions in the project:
“Individual differences and support for group violence:
The role of disinhibition, boldness, and meanness”
financed by OPUS 22 grant from the National Science Centre in Poland (2021/43/B/HS6/00020) awarded to Tomasz Besta.
In this 3-year project, a team of interdisciplinary from Poland (University of Gdańsk) and Norway (University of Oslo) will focus on the important topic of radical collective action (CA). The general scientific goal of the project is to integrate results of the research from the area of violent behaviors, conducted from the perspective of personality trait analyses and social psychology. To date, dispositional factors related to antisocial and aggressive behaviors are not often included in the research on violent CAs, although results on the self-reported scales of antisocial tendencies have been linked to variables important for understanding social behaviors, such as dominance, prejudice, perceived intergroup threats, dehumanization, support of political issues, and sexist and violent attitudes. The presented project aims at the integration of the different psychological perspectives to more fully understand the motivation to accept, support, and join violent group actions. PLEASE by advice: the project is ongoing and the position is for the last year of the project.
We are looking for
• MA student – research assistance position (position for the last year of the project):
- ✓ During MA studies in psychology & broad interest in social and personality psychology
- ✓ Organizational skills, experience in participating in team works, research projects, cooperation with senior researchers
- ✓ Fluent in English (reading, writing, and speaking)
- ✓ Comfortable with social media organization, writing short articles for general public
- ✓ Reliability, healthy dose of conscientiousness, good organizational skills
- ✓ Work in Gdansk, no online/hybrid work possible
What do we offer:
- Up to 1-year scholarship (18.000 PLN brutto yearly) for MA students
- Opportunity to work with an experienced Polish-Norwegian team realizing a unique, engaging cross-cultural project
What will you be doing:
- Participate in the project meetings
- Prepare desk research
- Collaborate in preparation of research methods and tools
- Assist in data collection
- Participate in writing peer-reviewed impacted journal papers
- Participate in thematic international conferences and paper presentations
- Participate in administrative tasks, including writing short communications for
general public; overview of social media and project and lab’s websites
If you are interested in applying for any of the positions please send us, in one single PDF document:
- a letter of motivation explaining the candidate’s general interest for the project
- a full CV with research project you participated in to date
- Please include the following statement: “I hereby give my consent to the processing of my personal data by the University of Gdańsk with its seat in Gdańsk (80-309) at ul. Bażyńskiego 8, in accordance to the General Data Protection Regulation of 27 April 2016, for the purpose of the process of recruitment for position within the project: Individual differences and support for group violence: The role of disinhibition, boldness, and meanness.”
The application could be prepared in Polish or English and sent to: tomasz.besta@ug.edu.pl (please refer to OPUS 22 application in your email’s title) until the end of September 5th 2024. Selected candidates will be contacted via email. Start of the work in the project 1st of October 2024.
Ważna informacja dot. zapisów na zajęcia
Szanowni Państwo,
Ziścił się najbardziej pesymistyczny scenariusz dotyczący działania systemu eUczelnia i wyników zapisów na przedmioty do wyboru. Z naszych analiz tego, jak zadziałał system wynika, że byliście Państwo przypisywani do przedmiotów mocno niezgodnie z preferencjami.
W konsekwencji, zapisy na zajęcia wymagają manualnego przypisania Państwa do przedmiotów na podstawie ustawień Waszych preferencji. Oczywiście ręczne przypisanie do przedmiotu nie oznacza, że każdy z Państwa znajdzie się na przedmiotach z pierwszych wyborów. Będziemy starać się jednak uwzględnić jak najwięcej z Państwa preferencji.
W pierwszej kolejności prześlemy przypisania na semestr zimowy – przedmioty z poziomu B i C. Listy osób zapisanych na poszczególne zajęcia udostępnimy w zespole Ms Teams dotyczącym ZAPISÓW w pierwszej połowie lipca. O terminach publikacji wyników zapisów na semestr letni będziemy komunikować w miarę postępu prac.
Dyrekcja Instytutu Psychologii
BARDZO WAŻNE! ZAPISY NA PRZEDMIOTY Z POZIOMU B i C – powtórzona edycja
Szanowni Państwo,
Z przykrością informujemy, że zapisy na zajęcia fakultatywne będziemy musieli powtórzyć z powodów technicznych. Uruchomiony w tym roku nowy system nie był projektowany pod konkretne zapotrzebowania i nie zadziałał w taki sposób, aby sprawnie i w sposób sprawiedliwy zapisać Państwa na zajęcia, m.in. system nie zatrzymał zapisów w sposób zachowujący limity miejsc na przedmiotach. Niestety, również dane z systemu, do których otrzymaliśmy dostęp nie są wystarczające do manualnego przygotowania list osób zapisanych do grup zajęciowych, mimo, że wcześniej tak komunikowaliśmy.
Za zaistniałą sytuację przepraszamy Państwa, bo mamy świadomość, jak stresująca i frustrująca jest sytuacja zapisów. Jednocześnie dziękujemy tym z Państwa, którzy okazują nam zrozumienie i wsparcie dla naszych starań.
Zapisy w nowej edycji – w czym są podobne, czym będą różniły się od poprzednich?
1) nie uruchamiamy nowych zapisów na seminaria kursowe i magisterskie, których wyniki są już opublikowane i obowiązujące;
2) powtórzona edycja dotyczyć będzie przedmiotów z poziomu B i C;
3) zgodnie z dotychczas obowiązującą instrukcją ustawiać będziecie Państwo swoje preferencje;
4) odmiennie do poprzedniej edycji będziecie Państwo widzieć wszystkie przedmioty z oferty, również te spoza Waszej specjalności, w związku z czym prosimy o uważność przy ustawianiu preferencji;
5) po zapisach IV roku będzie 1 dzień przerwy na kontrolę limitów miejsc, które pozostały na poszczególnych przedmiotach dla III i II roku.
Harmonogram zapisów na studiach stacjonarnych:
14 czerwca 2024 – publikacja zapisów
17 czerwca 2024, godz. 7.00 – zapisy na przedmioty do wyboru B i C – IV rok; studia dzienne
19 czerwca 2024, godz. 7.00 – zapisy na przedmioty do wyboru B i C – III rok, zapisy na przedmioty do wyboru B – II rok; studia dzienne
Harmonogram zapisów na studiach niestacjonarnych podamy do końca tego tygodnia.
Dyrekcja Instytutu Psychologii
Konkurs Seminariów Kursowych 2023-2024
Serdecznie zapraszamy do udziału w corocznym Konkursie Seminariów Kursowych:
STUDIA STACJONARNE: 13 czerwca (czwartek) o godz. 11.30 w auli S204
STUDIA NIESTACJONARNE: 15 czerwca (sobota) o godz. 13.30 w auli S204
To doskonała okazja, aby zapoznać się z projektami naukowymi Studentów i Studentek, zainspirować się prezentowanymi pomysłami lub znaleźć lukę w wiedzy psychologicznej, którą będziecie chcieli Państwo uzupełnić swoim projektem w przyszłości.
Zapraszamy serdecznie,
Dyrekcja Instytutu Psychologii
ZAPISY na przedmioty do wyboru (fakultety) z poziomu B i C na rok 2024-2025
Ważne!
Z powodu ograniczeń i nieprawidłowości w zadziałaniu systemu e-uczelnia niemożliwe było automatyczne zapisanie studentek i studentów do grup z przedmiotów do wyboru z poziomu B i C. Informacje dotyczące wyborów zapisały się i dane te zostaną wykorzystane do manualnego przygotowania list osób ostatecznie zapisanych do grup zajęciowych. W ramach przypisania uwzględnimy kryteria obowiązujące przy zapisach oraz wszystkie dane udostępnione przez system. Proces ten może zająć ok. 2 tygodni. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
Dyrekcja Instytutu Psychologii
Spotkanie ws. zapisów na zajęcia
Szanowni Państwo,
Zapraszamy na kolejne (i prawdopodobnie ostatnie) spotkanie poświęcone zapisom na seminaria i przedmioty fakultatywne na przyszły rok akademickim. Od poniedziałku widoczne są na stronie materiały potrzebne Państwu do przygotowania się do zapisów - plany, oferta seminariów kursowych i magisterskich, oferta fakultetów oraz harmonogram zapisów. Tym materiałom poświęcimy spotkanie 28 maja o godz. 18.00. Tym razem odbędzie się ono tylko w wersji zdalnej. Spotkanie odbędzie się w zespole Ms Teams dotyczącym ZAPISÓW. Poniżej także link i kody dostępu.
Identyfikator spotkania: 333 158 270 039
Kod dostępu: 4XNXR6
Zapraszamy!
Dyrekcja Instytutu Psychologii
PRAKTYKI ZAWODOWE I PEDAGOGICZNE - PILNE!!!
Szanowni Państwo,
W celu prawidłowego przygotowania protokołów z zaliczenia praktyk zawodowych i pedagogicznych potrzebujemy od Państwa informacji o specjalności lub ścieżce, w ramach której zrealizowaliście lub planujecie zrealizować praktyki w bieżącym roku akademickim 2023/24.
Poniżej znajduje się link do ankiety z prośbą o pilnej jej wypełnienie - termin do 28 maja 2024 r. Ankieta jest krótka i ze względu na termin prosimy o jej wypełnienie zaraz po odczytaniu tego ogłoszenia.
https://forms.office.com/e/JmWrW5UmK1
Dyrekcja Instytutu Psychologii
ZAPISY na seminaria i zajęcia fakultatywne (do wyboru – poziom B i C) na rok 2024-2025 – spotkania informacyjne dla II, III i IV roku
Szanowni Państwo,
W tym roku zapisy na seminaria i fakultety odbędą się w pierwszej połowie czerwca. Dokładne daty (terminarz) zapisów podamy w drugiej połowie maja.
Już teraz zapraszamy na spotkania informacyjne, których celem będzie przedstawienie założeń programowych oraz zasad wyboru ścieżek specjalizacyjnych i zapisywania się na przedmioty z poziomu B i C.
Planujemy dwa spotkania w kwietniu (dotyczące ścieżek specjalizacyjnych oraz oferty seminariów i fakultetów na przyszły rok akademicki) i jedno spotkanie w maju (dotyczące zasad wyboru przedmiotów w systemie e-uczelnia).
Zapraszamy na spotkania hybrydowe w kwietniu - audytorium S205
17 kwietnia 2024, godz. 18-19.30
Identyfikator spotkania: 368 462 017 558
Kod dostępu: MCpk5k
24 kwietnia 2024, godz. 18-19.30
Identyfikator spotkania: 399 948 014 899
Kod dostępu: G4sK7s
Dodatkowo, w tym roku uruchamiamy możliwość zadawania pytań w formularzu MS Forms, dzięki któremu stworzymy stronę FAQ dotyczącą zapisów: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=n1qaLbdpQEmhpq9V81ugaSxiWxQt4fdIij6nG78isxJUNk1NM1k5QzJNM0MyRkhIMzJUVVdFMksyOS4u
Dyrekcja Instytutu Psychologii
Dodatkowa oferta przedmiotów z poziomu B – zapisy do 12 kwietnia 2024
Szanowni Państwo,
Przekazujemy informację o możliwości wzięcia udziału w zajęciach, które w tym semestrze będą poprowadzone przez prof. Michała Kraszpulskiego (Departments of NCBP & Psychology Wright State University):
1) DRUGS IN THE SOCIETY (15h, poziom B, 4 ECTS)
Terminy: 13 maja 2024 r. w godz. 13:45 -17:00 w sali C108, 14 maja 2024 r. w godz. 15:45-19:00 w sali C111/112, 15 maja 2024 r. w godz. 15:00-18:15 w sali C108, 16 maja 2024 r. w godz. 10:00-12:00 w sali C109,
2) NEUROSCIENCE OF BEHAVIOR (15h, poziom B, 4 ECTS)
Terminy: 20 maja 2024 r. w godz. 13:45-17:00 w sali C108, 21 maja 2024 r. w godz. 15:45-19:00 w sali C108, 22 maja 2024 r. w godz. 15:00-18:15 w sali C108, 23 maja 2024 r. w godz. 10:00-12:30 w sali C109
Możecie Państwo uczestniczyć w zajęciach wolontaryjnie, traktując tę ofertę jako możliwość rozwoju (przede wszystkim studentki i studenci V roku) lub zrealizować przedmioty awansem (studenci i studentki III i IV roku - w tym przypadku, po zapisaniu się, konieczne będzie złożenie podania do Dziekanatu o zgodę Pana Dziekana na realizowanie przedmiotu awansem i wówczas będziecie Państwo mogli mieć wpisany przedmiot do indeksu). Oba przedmioty zostały włączone do oferty ścieżki Psychologia kliniczna i specjalności Psychoseksuologia, a Drugs in the Society także do specjalności Neurobiopsychologia.
Do 12 kwietnia 2024 zapisy na przedmiot przyjmuje pani Anna Kietrys-Tusk (Dziekanat):
Telefon: 58 523 43 62
E-mail: anna.kietrys-tusk@ug.edu.pl
Proszę przesyłać nazwę przedmiotu, na który decydujecie się Państwo, swoje imię, nazwisko, nr indeksu, rok i specjalność.
Pytania merytoryczne proszę przesyłać na adres: aleksandra.lewandowska-walter@ug.edu.pl
NOWE zagadnienia na egzamin magisterski (obowiązujące dla studentek i studentów V roku)
Szanowni Państwo,
drogie Studentki_drodzy Studenci,
rozpoczynacie ostatni semestr studiowania Psychologii z finałem w postaci egzaminu dyplomowego. Przekazujemy Wam zaktualizowane zagadnienia do egzaminu magisterskiego z psychologii ogólnej i ścieżek specjalizacyjnych. NOWE zagadnienia zamieszczone zostały na stronie Insytutu Psychologii, w zakładce poświęconej Pracy magisterskiej. Treści zagadnień zostały dostosowane do tych, które realizowaliście na wykładach podstawowych dla psychologii (pierwsze trzy lata studiów) oraz przedmiotach obowiązkowych dla ścieżek specjalizacyjnych. Nowe zagadnienia będą obowiązywały od pierwszych obron studentek i studentów V roku w tym roku akademickim, tj. 2023/24.
Życzmy powodzenia w przygotowywaniu pracy magisterskiej, przygotowywaniu się do obrony mgr oraz w tym ostatnim semestrze studiów,
Dyrekcja Instytutu Psychologii
Podział na grupy warsztatowe - I rok, sem. letni 2023/24
Szanowni Państwo,
W załączniku znajduje się nowy podział na grupy warsztatowe. Liczba grup uległa redukcji z powodu rezygnacji osób ze studiowania. Prosimy o zapoznanie się z nowym podziałem.
Aktualizacja: 26.04.2024
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
Warsztat 3 - podział na grupy (26.04.2024) | 13.76 KB |
Styczeń 2023/24
Kolokwium z "Wprowadzenia do psychologii" (gr. 1, 2, psychoseksuologia i NBP) u dr Marty Witkowskiej odbędzie się w czwartek (18.01.2024) o godz. 11:30 w auli S205.
Spotkanie dot. wyjazdów w ramach programu Erasmus+ (18.01.2024 r.)
Szanowni Państwo,
w związku ze zbliżającą się rekrutacją na wyjazdy w ramach programu Erasmus + serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące oferowanych mobilności na kierunku Psychologia w ramach programu Erasmus+.
Spotkanie odbędzie się 18 stycznia o godzinie 11:00 w sali C111/112 na WNS.
Na spotkaniu opowiemy m.in. o:
- rodzajach wyjazdów w ramach programu (wyjazdy na studia, praktyki, a także krótkie formy np. szkolenia),
- procedurze wyjazdowej,
- a także wymaganiach i przygotowaniu do rekrutacji.
Spotkanie jest kierowane do wszystkich studentów, przy czym pragniemy zaznaczyć, że wyjazdy na studia są możliwe na 4 i 5 roku w przypadku Psychologii. Zatem do przystąpienia do tegorocznej rekrutacji na wyjazdy w celu studiowania zapraszamy studentów 3 i 4 roku.
Na spotkaniu będziemy gościć Dyrekcję Instytutu Psychologii oraz przedstawicieli Biura Współpracy Międzynarodowej (Sekcja Obsługi Programu Erasmus+), którzy wraz z nami postarają się odpowiedzieć na dodatkowe pytania, które pojawiają się podczas spotkania.
Serdecznie zapraszamy,
Koordynatorki programu Erasmus+ w Instytucie Psychologii UG
Warsztat II zmiana terminu
Warsztat: Podstawowe kompetencje psychologiczne: empatia i komunikacja interpersonalna dla grupy 10, prowadzony przez mgr Joannę Hajduczenia jest odwołany w dniu 5.01.2024 r. Warsztat dla grupy 10 odbędzie się całości w dniu 12.01.2024 r. w godz. 9.00-17.00 w sali C107 (dwa bloki warsztatowe w jednym dniu).
Warsztat: Podstawowe kompetencje psychologiczne: empatia i komunikacja interpersonalna dla grupy 1 prowadzony przez dr Julię Balcerowską jest odwołany w dniu 5.01.2024 r. Warsztat odbędzie się w dn. 26.01.2024 w godz. 9:00-13:00 w sali C108.
Praktyki w ramach mobilności Erasmus+ (III, IV, V rok)
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą praktyk, które można zrealizować w ramach mobilności Erasmus+ w Andaluzji (Malaga).
Firma przyjmuje na praktyki w ramach programu Erasmus+ studentów z europejskich uczelni, którzy chcieliby na określony czas do nich dołączyć. Studenci, którzy zdecydują się na wyjazd będą mieli świetną okazję do szlifowania języków obcych oraz zdobycia cennego doświadczenia zawodowego w zakresie organizacji projektów międzynarodowych, pracy z grupami, administracji oraz marketingu w social mediach. Oprócz tego w ramach godzin pracy oferowanych jest wiele okazji do korzystania z oferty kulturowej i poznawania atrakcji Malagi oraz całego regionu Andaluzja.
Szczegółową ofertę znajdziecie Państwo w załączonym pliku PDF.
Pozdrawiamy serdecznie
Koordynatorki Programu Erasmus+ w Instytucie Psychologii UG
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
Ogłoszenie o praktykach | 116.57 KB |
Studenci I rok - Warsztat II
Szanowni Państwo,
w załączniku znajduje się harmonogram warsztatów 2 - Podstawowe kompetencje psychologiczne - empatia i komunikacja interpersonalna. Obowiązuje ten sam podział na grupy, co przypadku warsztatów 1.
UWAGA gr. 1 i 7 zmiana terminu!
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
Warsztat II_ podział na grupy (22.12.2023) | 15.8 KB |
Szkolenia z I pomocy dla I roku
Szanowni Państwo,
w ramach Związku Uczelni Farenheita studenci_studentki z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego będą szkolić studentki_studentów Uniwersytetu Gdańskiego z procedur udzielania Pierwszej Pomocy Medycznej. Pierwszy rok psychologii studiów stacjonarnych został objęty tym programem (pierwsza pomoc to umiejętność, którą zawsze warto ćwiczyć i sobie ją przypominać). Szkolenia te odbędą się 27 listopada (poniedziałek) oraz 5, 6 grudnia 2023 (wtorek i środa) w następujących godzinach:
Psychologia ogólna grupa 1: 05.12.2023 godz. 9.45-11.15; sala C111-112
Psychologia ogólna grupa 2: 06.12.2023 godz. 8.00-9.30; sala C111-112
Psychologia ogólna grupa 3: 27.11.2023 godz. 9.45-11.15; sala C111-112
Psychologia ogólna grupa 4: 27.11.2023 godz. 8.00-9.30; sala C111-112
Neurobiopsychologia: 06.12.2023 godz. 9.45-11.15; sala C111-112
Psychoseksuologia: 05.12.2023 godz. 8.00-9.30; sala C111-112
Psychologia pracy i biznesu: 05.12.2023 godz. 11.30-13.00; sala C111-112
Szkolenia te są obowiązkowe i będziecie Państwo mieli je wpisane do suplementu dyplomu ukończenia studiów. Osoby, które potrzebują zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu (na przykład dla prowadzących zajęcia z w-f, jeśli pokrywają się one), będą mogły je uzyskać podczas szkolenia (prosimy zgłosić te potrzebę prowadzącym szkolenie). Miejcie na sobie wygodne ubrania. Jeśli macie pytania dotyczące szkoleń, piszcie do dr Pauliny Pawlickiej: paulina.pawlicka@ug.edu.pl.
z pozdrowieniami,
Dyrekcja Instytutu Psychologii UG
Rok akademicki 2023/24
SPOTKANIE ws. PRAKTYK ZAWODOWYCH i PEDAGOGICZNYCH dla studentek i studentów IV i V roku PSYCHOLOGII
Drogie Studentki i drodzy Studenci,
Zapraszamy Państwa na spotkanie informacyjne dotyczące realizacji PRAKTYK
Termin i miejsce: 16.11.2023 r. o godz. 17.00, aula S205.
dr Marta Witkowska – koordynatorka praktyk w Instytucie
dr Aleksandra Lewandowska-Walter, dr Paulina Pawlicka
SPOTKANIE dla studentek i studentów I roku PSYCHOLOGII
Drogie studentki i drodzy studenci,
Zapraszamy Was na powitalne spotkanie w dniu 5.10.2023 r. o godz. 10.00 w auli S207.
Chcemy krótko opowiedzieć o Instytucie Psychologii, zapoznać Was z Opiekunami roku, zaprezentować działalność Kół naukowych, w których będziecie mogli rozwijać swoje zainteresowania, a specjalnie na tę okazję przygotowany dla Was wykład wygłosi dr Marcin Szulc, profesor UG.
Do zobaczenia!
Dyrekcja Instytutu Psychologii
Spotkania z opiekunami I roku
Drogie studentki i drodzy studenci,
zapraszamy Was na spotkania z Opiekunami roku.
Spotkanie dla studentów I roku Psychologii Ogólnej z mgr Stanisławem Czerwińskim odbędzie się 12 października (czwartek) o godzinie 15:00 w sali S211.
Dodatkowo mgr Czerwiński podaje kod do zespołu na teamsie dla Psychologii Ogólnej, do którego możecie dołączyć: g1gbdr4
Spotkanie dla studentów I roku Neurobiopsychologii z mgr Klaudią Bochniarz odbędzie się 11 października (środa) o godzinie 15:00 w sali C105
Natomiast spotkanie dla studentów I roku Psychoseksuologii z mgr Magdaleną Nowacką odbędzie się 12 października (czwartek) o godzinie 16:45 w sali C109.
Do zobaczenia!
Meeting with Erasmus Students
Dear Psychology Erasmus Students,
Welcome at Faculty of Social Sciences in the University of Gdansk.
We would like to invite You for our first meeting. It will take place on Friday, 6 Oct. at 9 am. at the Faculty of Social Sciences in auditorium S 203.
We still work on the schedule for you and we hope to finish it until Friday. Sorry for inconvenience and thanks a lot for your patience.
Some of our courses will run next week, but only the first lecture to those of you, who’ve chosen the course Modern Parenthood: transformations and experiences will run after the meeting on Friday, 6 Oct. at 10 am. in room A 202.
Second meeting for only Psychology Erasmus will take place on Tuesday 9.30 in room C405. We will tell you more about studying Psychology here and show you where you can find auditoriums and classrooms.
Looking forward to see all of you soon
Psychology Erasms Coordindators
Studenci I rok- podział na grupy warsztatowe
Szanowni Państwo,
w załączniku informacja odnośnie podziału na grupy warsztatowe PODSTAWOWE KOMPETENCJE PSYCHOLOGICZNE: nawiązywanie kontaktu i budowanie relacji.
Warsztaty rozpoczynają się 13.10.2023 r.
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
Warsztat I_ podział na grupy z salami | 14.79 KB |
Czerwiec 2023
Data publikacji: 16.06.2023 r.
Zaliczenie z oceną z przedmiotu Empatia w kryzysie odbędzie się 22 czerwca o godz. 12:00 w gabinecie c407. Prof. Maria Kaźmierczak zaprasza ze wszystkich grup zajęciowych osoby, które nie zaliczyły przedmiotu.
Maj 2023
Data publikacji: 22.05.2023 r.
W dn. 23 maja 2023 r. wykład z przedmiotu Psychologia kliniczna - teorie i terapie [B] odbędzie się wyjątkowo w auli S203.
Data publikacji: 15.05.2023 r.
Od dnia 17 maja br. zajęcia z przedmiotu Elementy doradztwa zawodowego gr. 1 i 2 z dr Dagmarą Budnik-Przybylską będą odbywać się w auli S204.
Data publikacji: 12.05.2023 r.
Zmiana auli w dn. 18-20 maja 2023 r.
w związku z konferencją organizowaną na Wydziale w dn. 18-20 maja br. następujące zajęcia zostają przeniesione z auli S205 do auli S203:
18 maja (czwartek):
dr Natalia Treder-Rochna - Psychologia emocji i motywacji w godz. 12:15-13:45
prof. Roman Konarski - Podstawy statystyki psychologicznej w godz. 14:00-15:30
prof. Tomasz Besta - Psychologia osobowości w godz. 15:45-17:15
19 maja (piątek)
dr Aleksandra Szulman-Wardal - Pomoc psychologiczna w godz. 14:00-15:30
20 maja (sobota)
prof. Krystyna Adamska - Wprowadzenie do psychologii społecznej w godz. 8:00-12:55
dr Natalia Treder-Rochna - Psychologia emocji i motywacji w godz. 13:25-15:50
Marzec 2023
Data publikacji: 17.04.2023 r.
Uwaga zmiana auli w dn. 17.04 i 18.04.2023 r.
Zajęcia z dr Pawłem Atroszko (III-V rok) w dn. 17.04.2023 r. zostają przeniesione z auli S205 do auli S209.
Wykład z przedmiotu Zaburzenia afektywne (III-V rok) z prof. Wiolettą Radziwiłłowicz w dn. 18.04.2023 r. zostają przeniesione z auli S205 do auli S204.
Wykład z przedmiotu Metodologia badań psychologicznych (I rok) z prof. Pawłem Jurkiem w dn. 18.04.2023 r. zostają przeniesione z auli S205 do auli S204.
Data publikacji: 5.04.2023 r.
Szanowni Państwo,
Przekazujemy informację o możliwości wzięcia udziału w zajęciach, które w tym semestrze będą poprowadzone przez prof. Michała Kraszpulskiego (Departments of NCBP & Psychology Wright State University):
1) DRUGS IN THE SOCIETY (15h, poziom B, 4 ECTS)
Terminy: May 8, 13:45-17:00; May 9, 15:45-19:00; May 10, 15:00-18:15; May 11, 10:00-12:30
2) NEUROSCIENCE OF BEHAVIOR (15h, poziom B, 4 ECTS)
Terminy: May 15, 13:45-17:00; May 16, 15:45-19:00; May 17, 15:00-18:15; May 18, 10:00-12:30
Możecie Państwo uczestniczyć w zajęciach wolontaryjnie, traktując tę ofertę jako możliwość rozwoju (przede wszystkim studenci i studentki V roku) lub zrealizować przedmioty awansem (w tym przypadku, po zapisaniu się, konieczne będzie złożenie podania do Dziekanatu o zgodę Pana Dziekana na realizowanie przedmiotu awansem).
Zapisy na przedmioty odbędą się w dniu 20 kwietnia br. – możliwość zapisu poprzez system będą mieli studenci od III do V roku, natomiast ważna informacja: jedynie III i IV rok może mieć wpisany w indeks te zajęcia – jeżeli tak ma się stać to student musi złożyć podanie o realizacji tego przedmiotu awansem.
Data publikacji: 4.04.2023 r.
Uwaga III-V rok! Zajęcia z przedmiotu Markery zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego [B] z dr Grażyną Jerzemowską w dn. 5.04.2023 r. w godz. 8:45-10:15 odbędą się wyjątkowo w sali C109.
Data publikacji: 23.03.2023 r.
Zaproszenie do udziału w warsztatach Youth for Inclusion in Gdańsk - Final Call!
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Studentów i Studentki do udziału w anglojęzycznych warsztatach. Uczestnicy będą badać m.in. zjawisko stereotypów oraz nabywać umiejętności tworzenia bezpiecznych przestrzeni i więzi społecznych.
Warsztaty odbędą się w dniach 3-5 kwietnia 2023 r. Zapisy odbywają się poprzez stronę: https://www.osce.org/odihr/youth4inclusion-gdansk i trwają do 28 marca br.
Data publikacji: 14.03.2023 r.
W związku z organizowanymi na Wydziale Dniami Otwartymi w dn. 15-16.03.2023 r. wprowadzone zostają liczne zmiany sal. Szczegóły poniżej.
Zmiany sal w dn. 15.03.2023 r.
14:00-15:30 (Psychologia sportu) z sali C108 do sali C105 - III-V rok
12:15-13:45 (Elementy doradztwa zawodowego gr. 2) z dr D. Budnik-Przybylską z sali C207 do sali C208 - III-V rok
Następujące zajęcia zostają przeniesione z auli S204 do sali C108:
8:45-10:15 – Psychologia zdrowia (prof. M. Bidzan, dr A. Rudnik) – III-V rok Psychologii
12:15-13:45 – Psychologia bezrobocia (dr A. Peplińska) – III-V rok Psychologii
14:00-15:30 – Wstęp do seksuologii (dr J. Główczewska) – III-V rok Psychologii
Zmiany sal w dn. 16.03.2023 r.:
12:15-13:45 - Psychologia reklamy - z sali C108 do C204 - III-V rok
14:00-15:30 - Zarządzanie zmianą społeczną: jak zostać liderem i przeprowadzić zmianę oraz zarządzać projektami społecznymi [C] - z sali C108 do C204 - III-V rok
10:30-12:00 (dr M. Bokiniec) – I rok Psychologii z auli z S205 do auli S209
Następujące zajęcia zostają przeniesione z auli S204 do sali C108
12:15-13:45 – Dydaktyka ogólna (dr J. Dyrda) – III-V rok Psychologii
14:00-15:30 – Neuropsychologia kliniczna dorosłych (prof. K. Jodzio) – III-V rok Psychologii
Data publikacji: 6.03.2023 r.
Uwaga II rok! Zajęcia z przedmiotu Introduction to psychology z dr Karoliną Lutkiewicz w dn. 8.03.2023 r. wyjątkowo odbędą się w sali C205.
Luty 2023
UWAGA STUDENCI I ROKU! ZMIANA AULI W DN. 23.02.2023 R.
Wykład z przedmiotu Filozofia z etyką (dr Monika Bokiniec) odbędzie się w auli S204 zamiast w S205.
Wykład z przedmiotu Psychologia emocji i motywacji (dr N. Treder-Rochna) odbędzie się w auli S203 zamiast w S205.
UWAGA STUDENCI II ROKU! ZMIANA AULI W DN. 23.02.2023 R.
Wykład z przedmiotu Podstawy statystyki psychologicznej (prof. R. Konarski) odbędzie się w auli S203 zamiast w S205.
UWAGA STUDENCI IV I V ROKU!
Pierwsze zajęcia w dn. 23.02.2023 r. z przedmiotu Psychologia reklamy (fakultet z poziomu C) z mgr Magdaleną Iwanowską odbędą się wyjątkowo w sali C207.
Styczeń 2023
Uwaga Studenci III roku zmiana godziny egzaminu! Egzamin z Psychopatologii z prof. W. Radziwiłłowicz odbędzie się 27.01.2023 r. o godz. 14:00 w aulach S204 i S205
Zaliczenie przedmiotów Psychologia pracy oraz Rodzina a praca z dr A. Peplińską odbędzie się 25.01.2023 r. o godz. 10:00 w pokoju C411.
Uwaga Studenci I roku! Zaliczenie przedmiotu Historia myśli psychologicznej z Panią prof. Katarzyną Skrzypińską odbędzie się w dn. 20.01.2023 r. o godz. 12:15 w auli S204.
Uwaga Studenci II roku! Egzamin z poznawczej psychologii człowieka z prof. J. Różycką-Tran odbędzie się w dn. 18.01.2023 r. o godz. 14:00 w auli S205.
Zaliczenie przedmiotu Psychologia edukacyjna z dr Pauliną Pawlicką odbędzie się 2.02.2023 r. o godz. 10:00 w auli S211.
Zaliczenie z przedmiotu Dobrostan i jakość życia w ujęciu psychologii środowiskowej (fakultet z poziomu C) z Panem dr hab. Michałem Jaśkiewiczem, prof. UG odbędzie się 25.01.2023 r. o godz. 10:30 w sali C105.
Zaliczenie z przedmiotu Teorie uzależnień (fakultet z poziomu B) z Panem dr Marcinem Szulcem, prof. UG odbędzie się 2.02.2023 r. o godz. 11:00 w sali C108. (Studenci proszeni są o zabranie ze sobą telefonów lub laptopów. Pytania będą wyświetlane na ekranie, a odpowiedzi udzielane w aplikacji MS Forms).