Samotność na randce

Zapraszamy na premierę reportażu radiowego „Samotność na randce”, autorstwa Kaliksty Bucholc, studentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej UG.

Premiera odbędzie się 16 maja 2024 roku, na Wydziale Nauk Społecznych UG, sala 317,o  godz. 17.30.

W reportażu autorka podejmuje temat uznawany w Polsce za krępujący i wciąż jeszcze tabu: portali randkowych jako furtki do niezobowiązujących relacji. Autorka dotarła do osób, które w bezpośredni sposób opowiadają o swoich doświadczeniach one night stand, a kontekstem są wypowiedzi ze specjalistami socjologii oraz seksuologii. Autorka w swoim reportażu nie chadza utartymi ścieżkami, to historie, które poruszają i zmuszają do myślenia.

Zapraszamy także do dyskusji po premierze i udziału w ankiecie.

Reportaż powstał w czasie projektowego seminarium licencjackiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Gdańskim, prowadzonego przez dr Beatę Czechowską-Derkacz w ramach projektu: SUMED: Sustainable multidimensional media contents (Program Erasmus Plus, Cooperation partnerships in higher education: KA220-HED).

Projekt Zrównoważone wielowymiarowe treści medialne – SUMED

Dofinansowane w ramach programu ERASMUS+

Akcja kluczowa nr KA220-HED - Współpraca partnerska w szkolnictwie wyższym w ramach umowy o dofinansowanie nr- 2022-1- PL01-KA220-HED-000089133

Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, Czcionka, logo</p>