Zanim przyjdzie pozew.... Legalne wykorzystywanie fotografii w mediach [SEMINARIUM]

Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG serdecznie zaprasza studentów dziennikarstwa wszystkich roczników na seminarium z zakresu praw autorskich.

W czasie spotkania skupimy się na sposobach legalnego wykorzystywania fotografii w prasie. Poruszymy następujące zagadnienia w ujęciu praktycznym:

• Czy fotografia jest utworem w rozumieniu prawa autorskiego?
  • Jakie są legalne źródła pozyskiwania zdjęć do gazet?
  • W jaki sposób należy podpisywać zdjęcia, tak aby od strony prawnej nie budziło to zastrzeżeń?
  • Co to jest ochrona wizerunku?
  • Czy i na jakich zasadach można wykorzystywać w prasie "screeny" z mediów społecznościowych?
  • Jakie umowy należy zawierać z autorami zdjęć, aby uniknąć w przyszłości zarzutów o bezprawne wykorzystanie zajęcia?
Seminarium poprowadzi dr hab. Paweł Sut, pracownik badawczo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji UG. Spotkanie odbędzie się 23 marca o 18.00 w auli S207 w Instytucie Mediów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (ul. Bażyńskiego 4).

Data publikacji: środa, 15. Marzec 2023 - 20:30; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak Ostatnia zmiana: środa, 15. Marzec 2023 - 20:36; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak