Wystawy T. Sikory i spotkanie ze studentami WNS UG 26.10.2016

Dwie wystawy fotografii Tomka Sikory:

Tribute to colours / Rotunda WNS UG 26 października 2016 g. 12:00

 Fotografia uliczna / Galeria GSF 27 października 2016 g. 19:00

 

Zorganizowane przez dr Karolinę Aszyk reprezentującą Uniwersytet Gdański (Wydział Nauk Społecznych, Specjalność Fotograficzną oraz Naukowe Koło Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga)

wystawa „Fotografia uliczna” - we współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową

 

Tomek Sikora fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 74 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowej dla sieci Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok, Sony. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, „Galerię Bezdomną” promującą w wielu krajach fotografię niezależną.

 

W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK ukazał się album „Tomek Sikora światłoczuły” zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot. Od siedmiu lat spędza wiele miesięcy w roku w Męćmierzu pracując nad najnowszym albumem „Cztery pory roku” w którym pokazuje Polskę swoich marzeń. Album został wydany przez Boni Libri. Ostatnie cykle to „Fotografia uliczna” oraz „Tribute to colours”. Najnowsze projekty można zobaczyć na stronie www.tomeksikora.eu

 

„Tribute to colours” Nie bójmy się różnorodności. Kolory to najpiękniejszy wynalazek stwórcy tego świata. Różnorodność barw przyrody i ludzi daje nam poczucie przebywania w raju. Przejęty rosnącą ksenofobią i strachem przed innymi kulturami z jednej strony i zachwycony niezwykle jaskrawą i graficzną kolekcją ubrań inspirowanych Afryką, stworzyłem tą kolekcje prac dedykowaną potędze koloru. „Fotografia uliczna” Fenomenem Fotografii jest zatrzymanie czasu, chwili, momentu, gestu trwającego zaledwie ułamek sekundy. Zapisujemy coś, co umyka naszej uwadze w ciągłym rejestrowaniu wydarzenia okiem. Powstaje seria zdjęć ulicznych. Szczegółowa analiza tych obrazków przekonuje, że fotografia nie jest odbiciem rzeczywistości, jest natomiast kreatorem anegdot, które budujemy na podstawie relacji między poszczególnymi elementami obrazu.

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 2. Listopad 2022 - 00:07; osoba wprowadzająca: Paweł Kozielski Ostatnia zmiana: środa, 2. Listopad 2022 - 01:18; osoba wprowadzająca: Paweł Kozielski