Instytut Psychologii we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychoanalitycznym zapraszają na wykład Donalda Campbella pt. "Przewidzieć Samobójstwo", który odbędzie się 7 czerwca w godz. 18-19.30 na Wydziale Nauk Społecznych, w auli S204.

Donald Campbell – pierwotny  trening odbył w psychoanalizie dziecięcej z Anną Freud w Hampstead Child  Course and Clinic ( obecnie Anna Freud Centre) w Londynie. Następnie  został psychoanalitykiem, później psychoanalitykiem  szkoleniowym pracującym z osobami dorosłymi w Brytyjskim Towarzystwie  Psychoanalitycznym. Był jego Prezesem i został jego członkiem honorowym.
Przez  30 lat był Kierownikiem Sekcji Psychoterapii Dzieci i Dorosłych w  Portman Clinic w Londynie, gdzie oferowano psychoterapię  psychoanalityczną brutalnym przestępcom  oraz osobom z diagnozą perwersji.
Był również Przewodniczącym w Portman Clinic oraz Sekretarzem w Zarządzie International Psychoanalytical Associacion.
Jego  teoretyczna tożsamość jest złożona i eklektyczna, począwszy od Freuda,  Anny Freud, rozszerzyła się o wpływ Glasser’a, Winnicott’a, Klein,  Biona, Perelberg,  Brittona, Steiner’a, Sandlera, Tuckett’a oraz Ogdena.
Opublikował  ponad 55 artykułów, których tematyka dotyczyła samobójstwa, przemocy,  nadużyć seksualnych, perwersji, adolescencji oraz filmów horrorów. Jest  współautorem  wraz z Robem Hale książki: Working in Dark: Understanding the Pre–Suicide State of Mind.

Data publikacji: środa, 5. Czerwiec 2019 - 12:07; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: środa, 5. Czerwiec 2019 - 12:07; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny