Transmisja wykładu Pani Agnieszki Makowieckiej-Pastusiak pt. DO KOGO NALEŻY ZAGŁADA? PRZEKSZTAŁCANIE PAMIĘCI O ZAGŁADZIE W SPOŁECZEŃSTWIE POLSKIM.

Instytut Psychologii UG i Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne zapraszają na transmisję wykładu Pani Agnieszki Makowieckiej-Pastusiak pt. DO KOGO NALEŻY ZAGŁADA? PRZEKSZTAŁCANIE PAMIĘCI O ZAGŁADZIE W SPOŁECZEŃSTWIE POLSKIM.
Transmisja wykładu odbędzie się w środę 10.10.2018 o godz. 20.15 w auli S204.
Agnieszka Makowiecka-Pastusiak jest psychiatrą oraz psychoanalityczką szkoleniową, nauczycielką i superwizorką w Polskim Towarzystwie Psychoanalitycznym.
Pracowała na oddziale psychiatrycznym Szpitala Bródnowskiego, w Ośrodku Leczenia Nerwic w Rasztowie, współpracowała z Fundacją Rodzić po Ludzku, przez 15 lat była nauczycielką w Studium Psychoterapii Analitycznej. Mieszka i pracuje jako psychoanalityczka w swoim gabinecie w Warszawie.
Od wielu lat zajmuje ją temat Zagłady, jej traumatycznego wymiaru na poziomie indywidualnym i zbiorowym oraz jej konsekwencji dla kolejnych pokoleń w kontekście rodzinnym i społecznym. Na te tematy napisała następujące prace:
– Problemy psychologiczne u osób ocalonych z Holocaustu – podejście psychoanalityczne (1997)
– I zgodnie z boskim przykazaniem mieli dzieci… Międzypokoleniowy przekaz traumy i jego wpływ na dzieci osób ocalonych z Holocaustu (1999)
– Autor, dzieło, czytelnik. Rozważania o percepcji twórczości Henryka Grynberga (2009)
– Holokaust i współczesne dzieci (2013)

Data publikacji: wtorek, 9. Październik 2018 - 07:52; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: wtorek, 9. Październik 2018 - 07:52; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny