Udział w programie BIP (Blended Intensive Training - Erasmus+) pod tytułem "Neurolimits Beyond Human Performance"

W dniach 3-7 czerwca 2024 r. pięcioro studentów Psychologii z 4. i 5. roku wraz z wykładowcami Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego: dr Dagmarą Budnik-Przybylską oraz dr Jackiem Przybylskim brało udział w programie BIP (Blended Intensive Training - Erasmus+) pod tytułem "Neurolimits Beyond Human Performance", który odbywał się we Włoszech na Uniwersytecie D’Annunzio Chieti Pescara. Uniwersytet Gdański był partnerem tego programu. Była to niezwykła okazja do zgłębienia zaawansowanych zagadnień związanych z wydolnością człowieka, oferując bogaty program wykładów i warsztatów prowadzonych przez światowej sławy profesorów. W ramach wydarzenia omówiono cztery kluczowe obszary psychologii i fizjologii człowieka:

Wysiłek mentalny i fizyczny: Ten moduł poświęcony był zrozumieniu złożonej relacji między procesami poznawczymi a reakcjami fizjologicznymi. Uczestnicy dowiedzieli się, jak percepcja wysiłku wpływa na mechanizmy psychologiczne i fizjologiczne oraz jakie są psychologiczne podstawy woli i determinacji do podejmowania wysiłku.

Kontrola ruchu: Drugi moduł skupił się na neuronalnych mechanizmach sterujących zachowaniami motorycznymi. Omówiono aktualne podejścia do badania koordynacji ruchowej, nabywania umiejętności motorycznych i procesu uczenia się ruchów.

Podejmowanie decyzji: W tym module uczestnicy analizowali poznawcze i neuronalne podstawy procesów podejmowania decyzji. Szczególną uwagę poświęcono czynnikom wpływającym na wybory dokonywane w warunkach niepewności, presji i różnych wymagań.

Optymalizacja wydajności: Ostatni moduł dotyczył nowoczesnych strategii poprawy wydajności ludzkiej. Uczestnicy poznali najnowsze badania i metody optymalizacji treningu, które mają na celu maksymalizację potencjału człowieka.

Oprócz intensywnego programu naukowego, zorganizowano również wycieczkę rowerową oraz kolację integracyjną dla uczestników programu BIP. Były to doskonałe okazje do nawiązania nowych międzynarodowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz wzmocnienia więzi między uczestnikami. Dzięki wykładom, panelom dyskusyjnym oraz interaktywnym warsztatom, uczestnicy zdobyli cenną wiedzę i inspirację do dalszych badań w dziedzinie psychologii.

Data publikacji: czwartek, 20. Czerwiec 2024 - 08:35; osoba wprowadzająca: Monika Wielgórska Ostatnia zmiana: czwartek, 20. Czerwiec 2024 - 08:36; osoba wprowadzająca: Monika Wielgórska