Premiera reportażu: „Jedzenie to nie więzienie”

Zapraszamy serdecznie na premierę reportażu filmowego pt. „Jedzenie to nie więzienie”, autorstwa Mateusza Wielgusa i Jana Narlocha, studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Gdańskim.

Czas i miejsce: 23 maja (czwartek), godzina 17.30, aula S 208, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (Gdańsk, ul. Jana Bażyńskiego 4).

Reportaż dotyka, niepodejmowanego jeszcze tematu poziomu żywienia w polskich szpitalach i więzieniach i pokazuje żywieniową „kuchnię”, w tym pracę szefa kuchni w więzieniu typu zamkniętego. Kontekstem są wypowiedzi ekspertów: dietetyków na temat zdrowych nawyków żywieniowych i ich wpływu na zdrowie psychiczne i fizyczne.

W programie spotkania zaplanowano premierę reportażu, dyskusję z publicznością oraz przeprowadzenie ankiety ewaluacyjnej.

Reportaż powstał w czasie projektowego seminarium licencjackiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Gdańskim, prowadzonego przez dr Beatę Czechowską-Derkacz w ramach projektu: SUMED: Sustainable multidimensional media contents (Program Erasmus Plus, Cooperation partnerships in higher education: KA220-HED).

Data publikacji: poniedziałek, 20. Maj 2024 - 20:45; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak Ostatnia zmiana: poniedziałek, 20. Maj 2024 - 20:45; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak