Konferencja Mediaucze(L)ni 11-12 kwietnia 2024

W tym roku studenci Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG po raz kolejny udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. W dniach 11-12 kwietnia br. organizują Ogólnopolską Konferencję Mediaucze(L)ni” pod hasłem Ekologia informacji. Zrównoważony rozwój mediów”. Jest to szósta edycja inicjatywy studencko-doktoranckiej podejmowanej na tym kierunku.

W programie dwudniowego wydarzenia:

• dwunastu prelegentów z całej Polski;
  • trzy bloki tematyczne: Człowiek w dobie asymetrii informacji; Zawody przyszłości w równowadze z nowymi technologiami; Algorytm zrównoważonego rozwoju
  • pięć warsztatów medialnych, projekcja filmowa, spacer szlakiem gdańskich murali z przewodnikiem;
  • dwa konkursy;
  • integracja studencka…

czyli dobra zabawa i spora dawka wiedzy.

W konferencji wezmą udział m.in.:

• Bartosz Dembiński: projektant komunikacji, PR-owiec, trener i wykładowca na UJ, z 15-letnim doświadczeniem w public relations i marketingu.
  • Piotr Jacoń: dziennikarz TVN 24, autor książki „My, trans” oraz reportaży min. „Wszystko o moim dziecku” i „Wszystko o moim państwie”. Finalista Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego.
  • Edyta Sadowska: Innowatorka skupiająca się w swojej pracy popularyzatorskiej i naukowej na przyszłości jako narzędzi do kształtowania teraźniejszości, myśleniu długoterminowym i społecznych aspektach technologii takich jak AI, VR czy MR.
  • Magda Świerczyńska-Dolot: Przez kilkanaście lat pracowała w Polskim Radiu. Dziś jest niezależną producentką audio, współpracuje m.in. z Radiem 357 oraz tworzy podcasty i audioprzewodniki dla instytucji kultury

W poprzednich latach studenci IMDiKS zorganizowali dwie edycje Konferencji Radioucze(L)ni: radiouczelni.ug.edu.pl oraz trzy Konferencji Kół Naukowych sposoby/ reakcje (link do informacji)

W tym roku połączyli wszystkie inicjatywy Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Podczas uroczystego rozpoczęcia Ogólnopolskiej Konferencji  Mediaucze(L)ni” odbędzie się również gala wręczenia nagród laureatom jubileuszowej, dziesiątej edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę magisterską z wiedzy o mediach “Medi@stery”.

Link do zapisów

Więcej informacji w social mediach wydarzenia: linktr.ee/mediauczelni

Facebook: Ogólnopolska Konferencja Studencka Mediaucze(L)ni”

Instagram: @mediauczelni