Wystawa fotografii studentów specjalności fotograficznej PhotoArea VII w Słupsku

W najbliższą środę, 6 marca 2024 r., o godz. 17, w Słupskim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej PhotoArea VII studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej ze specjalności Fotografii Medialnej i Reklamowej. Wystawa potrwa do 30 marca 2024 roku.

O wystawie

Wystawa PhotoArea VII jest prezentacją prac zrealizowanych na bazie autorskiego programu kształcenia w zakresie fotomediów. Ich autorami są studenci i dyplomanci stopnia magisterskiego, którzy wykonywali zadania w ramach zajęć Specjalności Fotograficznej oraz seminariów dyplomowych na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UG. Tradycją Pracowni Fotografii Medialnej jest postawa poznawcza, badawcza i eksperymentalna w zakresie analizy obrazu, poznawania i racjonalizowania przekazu wizualnego, stosowania fotografii jako języka wypowiedzi. Badane są możliwości obrazu jako medium komunikacji i jego funkcji kreacyjnych, ale realizuje się również klasyczne tematy z zakresu fotografii oraz dokonuje się analizy warstwy dokumentalnej, autobiograficznej i metaforycznej w fotografii.

Na program pracowni składają się dwa zakresy poznawcze obejmujące sferę praktyczną i projektową. Program ten pozwala na rozwój osobowości twórczej poprzez fotografię kreacyjną, dokumentalną, eksperyment i prowokację artystyczną w fotografii. Znalazło to swoje odzwierciedlenie na wystawie PhotoArea VI, przede wszystkim w pracach wykonywanych w ciągu dwóch ostatnich semestrów studiów oraz w realizacjach dyplomowych, w których autorzy formułują swoje wypowiedzi stosując wybrane konwencje oraz strategie fotograficzne.

Autorzy: Natalia Bieniek, Jakub Matys, Rafał Podżunas, Sandra Cwintal, Jakub Zera, Aleksander Szlęzak, Izabela Banaszak, Jędrzej Kita, Krzysztof Metelski, Martyna Wójcik, Michał Mieczkowski, Natalia Lech, Natalia Lucinkiewicz, Stanisław Pawłowski, Wiktoria Mitka

Autorka plakatu: Aleksandra Żukowska

Autorka fotografii (plakat): Sandra Cwintal

Kurator wystawy: prof. Karolina Aszyk