“Święto sztuki i kreatywności”. Wernisaż wystawy PROLOG 3

W środę 21 lutego br., w Galerii 301 PhotoMedia+ (Wydział Nauk Społecznych UG), odbył się wernisaż wystawy PROLOG 3 studentów Wydziału Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ponad 60 prac malarskich zdobi ściany gmachu wydziałowego na poziomach 300 i 400.  Dyrektor Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG, prof. Małgorzata Łosiewicz podkreśliła, że to wydarzenie symbolizuje owocną współpracę pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim i gdańską Akademią Sztuk Pięknych. W otwarciu uczestniczył Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych UG, prof. Radosław Kossakowski, a także kuratorzy wystawy: prof. Karolina Aszyk z Instytutu Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UG oraz  prof. ASP dr hab. Przemysław Łopaciński.

PROLOG 3 to kolejna wystawa, która odbywa się w ramach działalności Galerii 301 PhotoMedia+. Prof. Małgorzata Łosiewicz podkreśliła, że “projekt badawczy PhotoMedia+ odgrywa kluczową rolę w rozwoju młodzieży, która z pasją i determinacją podąża za swoimi artystycznymi aspiracjami”. Profesor zwróciła uwagę, że działalność galerii przyczynia się do podniesienia jakości kształcenia poprzez pogłębianie umiejętności w zakresie twórczego wykorzystania nowych i klasycznych mediów. — Dzięki temu projektowi, studenci mają możliwość rozwijać swoje umiejętności w zakresie komunikacji wizualnej, teorii widzenia oraz działań poznawczych związanych z obrazem — powiedziała dyrektor Instytutu.

Kurator wystawy, prof. ASP dr hab. Przemysław Łopaciński  przypomniał, że wystawa PROLOG po 10 latach wróciła do gmachu Wydziału Nauk Społecznych UG, gdzie w 2014 roku miała miejsce inauguracja tej inicjatywy, a gdzie obecnie funkcjonuje Galeria 301 PhotoMedia+, we współpracy z którą projekt jest realizowany. Prof. Łopaciński zwrócił także uwagę na wyjątkowość miejsca wystawy. — Miejsce ekspozycji jest szczególne zarówno ze względu na oryginalność wielokondygnacyjnej przestrzeni, na której rozmieszczane są dzieła, ale też, jako ogólnodostępna przestrzeń publiczna, gwarantuje bardzo dużą oglądalność nie tylko wśród studentów i dydaktyków uczelni, ale również wielu gości zewnętrznych odwiedzających codziennie obiekt — zaznaczył prof. Łopaciński.

PROLOG 3 jest więc, tak jak powiedziała prof. Łosiewicz, “świętem sztuki i kreatywności”, a także “przykładem realizacji tych etapów, gdzie każde dzieło jest nie tylko artystycznym wyrazem, ale również odzwierciedleniem głębokiej analizy i świadomego przekazu”. Należy podkreślić, że wystawa nie byłaby możliwa bez wsparcia i zgody Dziekana Wydziału. — Jego zaangażowanie i wsparcie dla inicjatyw interdyscyplinarnych jest nieocenione. Dzięki takim projektom jak PhotoMedia+, przekraczamy granice między naukami społecznymi a sztuką, wzbogacając tym samym naszą wspólną wiedzę i doświadczenie — powiedziała prof. Łosiewicz.

Wystawa potrwa do 08.04.2024.

W pokazie udział biorą: Daryna Beznosenko, Elżbieta Bogucka, Marcel Brański, Bohdana Buletsa, Karolina Chromiec, Antoni Dąbrowski, Zofia Gajewska, Karolina Gazda, Julia Grzywacz, Tomasz Jastrząb, Wiktoria Jeka, Wiktoria Jelonek, Jan Kalman, Magdalena Kamińska, Karolina Kociołkowska, Anna Kołodziejczyk, Anastazja Kowalczyk, Paulina Kubala, Aniela Kucińska, Mateusz Lengling, Aleksandra Libionka, Julia Majewska, Julia Marchlewska, Katarzyna Mazur, Gabriela Michalczuk, Magdalena Ori, Angelika Ostrowska, Jakub Piszka, Weronika Pilacka, Zuzanna Przybyla, Wojciech Reszka, Joanna Salwiczek, Matylda Soja, Matylda Soja, Michał Stefański, Kinga Suwała, Alicja Tomaszewska, Weronika Tlałka, Maja Tomaszewska, Julia Turbacz, Barbara Tymoszuk, Emilia Uksik, Antoni Walas, Victoria Więckowska, Kalina Wojciechowicz, Kaja Wójcik, Jakub Wypchło.

Data publikacji: poniedziałek, 26. luty 2024 - 12:13; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 26. luty 2024 - 12:45; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz