kultura

Meet Errol Morris. Przegląd filmów mistrza amerykańskiego dokumentu w Centrum Filmowym UG im. A. Wajdy

Ostatnia modyfikacja: środa, 17 Styczeń, 2024 - 14:23

Nazywany jest mistrzem amerykańskiego dokumentu i ludzkim wykrywaczem kłamstw – w swoich filmach nieustępliwie dąży do ujawnienia prawdy na ekranie. Przyglądał się zwykłym ludziom i decydentom. Badał tło kluczowych, nierzadko traumatycznych wydarzeń z historii współczesnych Stanów Zjednoczonych, m.in. wojen w Wietnamie i Iraku.

Zapraszamy na wystawę prof. Anny Wasilewskiej 11-18 grudnia

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 7 Grudzień, 2023 - 13:52

W dniach 11 - 18 grudnia 2023 na Wydziale Nauk Społecznych w holu głównym na poziomie 200 będzie prezentowana wystawa prac pani profesor Anny Wasilewskiej. Jej temat to: Dzieciństwo: impresje ikoniczno-językowe pedagoga na emeryturze.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy!


Anna Larysa Wasilewska

Koncert artystów sceny alternatywnej w Klubokawiarni Index 14 grudnia

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 5 Grudzień, 2023 - 14:22

Zapraszamy na koncert legendarnych trójmiejskich artystów sceny alternatywnej, który odbędzie się 14 grudnia w Klubokawiarni Index przy ul. Polanki 66. Wyjątkowa okazja do spotkania z muzyką legendarnej grupy "Bielizna", wydającą właśnie długo oczekiwaną płytę. Zespół Jarka Janiszewskiego poprzedzi występ zespołu „Po Prostu” czyli kolejnej gwiazdy Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Występ tych zespołów na jednym koncercie nie zdarza się często a do tego jeszcze wystąpi formacja Delicatessen.

Beat it Ladies! Michael Jackson w kobiecej odsłonie. Koncert 26 października

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 10 Październik, 2023 - 12:15

Studio Wokalne UG zaprasza na doskonałą zabawę przy nieśmiertelnych hitach Michaela Jacksona, które wybrzmią na nowo w kobiecej odsłonie w Starym Maneżu. Solistkom i zespołowi wokalnemu towarzyszyć będzie znakomity band uznanych trójmiejskich muzyków.
 
Podczas koncertu muzycy zaserwują cały wachlarz emocji - od wzruszenia, przez dobrą zabawę, po podziw nad kunsztem takich kompozycji Michaela Jacksona jak: “Beat it”, “Thiller”, “Man in the mirror”, “They don't care about us”, czy “The way you make me feel”.

Otwarcie wystawy poświęconej Panamie przez Ambasadora Panamy w Polsce - 1 czerwca

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 30 Maj, 2023 - 13:02

W czwartek 1 czerwca o godz. 13:00 w gmachu Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (poziom 100) zostanie otwarta wystawa poświęcona Panamie. Wystawę otworzy Ambasador Panamy w Polsce, JE Javier Bonagas. Po uroczystości, o godz. 13:30 Pan Ambasador wygłosi wykład dla studentów i pracowników WNS. 

Wystawę będzie można podziwiać do końca czerwca.

Serdecznie zapraszamy!

Od imperium do współczesnego narodu brytyjskiego. Jakie wyzwania stoją przed Karolem III? Rozmowa z prof. Jackiem Tebinką na antenie Radia Gdańsk

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 22 Maj, 2023 - 15:11

W Opactwie Westminsterskim odbyła się koronacja Karola III. Najstarszy wiekiem następcą tronu w historii brytyjskiej monarchii czekał na ten moment ponad 70 lat. O tym, Jak w tym czasie zmieniła się Wielka Brytania, rozmawiał Wojciecha Suleciński w programie „Co za Historia”. Jego gościem był prof. Jacek Tebinka z Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Zachęcamy do posłuchania rozmowy na stronie Radia Gdańsk.