kultura

Otwarcie wystawy poświęconej Panamie przez Ambasadora Panamy w Polsce - 1 czerwca

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 30 Maj, 2023 - 13:02

W czwartek 1 czerwca o godz. 13:00 w gmachu Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (poziom 100) zostanie otwarta wystawa poświęcona Panamie. Wystawę otworzy Ambasador Panamy w Polsce, JE Javier Bonagas. Po uroczystości, o godz. 13:30 Pan Ambasador wygłosi wykład dla studentów i pracowników WNS. 

Wystawę będzie można podziwiać do końca czerwca.

Serdecznie zapraszamy!

Od imperium do współczesnego narodu brytyjskiego. Jakie wyzwania stoją przed Karolem III? Rozmowa z prof. Jackiem Tebinką na antenie Radia Gdańsk

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 22 Maj, 2023 - 15:11

W Opactwie Westminsterskim odbyła się koronacja Karola III. Najstarszy wiekiem następcą tronu w historii brytyjskiej monarchii czekał na ten moment ponad 70 lat. O tym, Jak w tym czasie zmieniła się Wielka Brytania, rozmawiał Wojciecha Suleciński w programie „Co za Historia”. Jego gościem był prof. Jacek Tebinka z Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Zachęcamy do posłuchania rozmowy na stronie Radia Gdańsk.

Spotkanie autorskie i promocja książki „Teologia Ewolucyjna. Założenia – problemy – hipotezy”

Ostatnia modyfikacja: piątek, 21 Kwiecień, 2023 - 12:54
Instytut Filozofii UG serdecznie zaprasza na wykład promocyjny najnowszej książki prof. Wojciecha Grygiela i prof. Damiana Wąska pt. „Teologia Ewolucyjna. Założenia – problemy – hipotezy” wydawnictwa Copernicus Center Press.
 

"Patrycjuszka. Choćby na koniec świata" - promocja książki 25 kwietnia

Ostatnia modyfikacja: piątek, 21 Kwiecień, 2023 - 11:46

Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie autorskie w ramach BUG S.A. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia (wtorek) o godz. 15.00 w sali 1.22 na pierwszym piętrze - vis a vis baru Akapit. Naszą Gościnią będzie pisarka Karolina Żuk-Wieczorkiewicz, która opowie nam o swojej książce "Patrycjuszka. Choćby na koniec świata". 
 

Spotkanie autorskie z Bogumiłem Luftem - autorem książki "Rumun goni za happy endem" 9 marca

Ostatnia modyfikacja: piątek, 3 Marzec, 2023 - 13:27

Instytut Politologii Wydziału nauk Społecznych zaprasza na spotkanie autorskie z Bogumiłem Luftem - dziennikarzem, publicystą, tłumaczem, byłym ambasadorem RP w Rumunii i Mołdawii, autorem książki "Rumun goni za happy endem".

Termin: 9 marca 2023, godz. 11.30
Miejsce: Wydział Nauk Społecznych UG, ul. Bażyńskiego 4, 80-309 Gdańsk, Aula S208