Dialogi malarskie dla Seniorów 1 lutego 2024 - relacja

W dniu 1 lutego 2024 roku w Instytucie Pedagogiki w sali  S 424 odbyły się „Dialogi malarskie dla Seniorów”.

Ten unikalny projekt polega na aktywizacji seniorów oraz promocji sztuki współczesnej. W ramach tego innowacyjnego projektu seniorzy mają okazję uczestniczyć w warsztatach, które nie tylko dostarczają im nowych umiejętności, ale również stymulują ich aktywność społeczną. Efektem końcowym projektu będzie nie tylko podniesienie jakości życia seniorów, ale także stworzenie przestrzeni do kreacji nowych dzieł sztuki, które zostaną zaprezentowane publiczności w ramach wystawy. Ponadto, wszystkie zebrane doświadczenia i wyniki badań zostaną udokumentowane i opisane w publikacji naukowej, której celem jest szeroka dystrybucja, obejmująca środowiska naukowe, edukacyjne oraz instytucje kulturalne.

Dialogi malarskie to międzypokoleniowa wymiana informacji oraz komunikacja przez sztukę. Jak wyrazić swoje emocje, jak je zrozumieć, jak zrozumieć innych - to pytania, z którymi człowiek mierzy się na każdym etapie swojego życia.

Osoby odpowiedzialne za projekt to:

dr hab. Grażyna Penkowska, prof. UG oraz dr Małgorzata Karczmarzyk z Pracowni Edukacji Medialnej.

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 5. luty 2024 - 08:47; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 5. luty 2024 - 08:57; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz