Schopenhaueralia 2024 – Ogólnopolska Filozoficzna Konferencja Naukowa (22 i 23 lutego 2024)

Koło Naukowe Filozofów Uniwersytetu Gdańskiego, przy okazji 236 urodzin Artura Schopenhauera, ma zaszczyt zaprosić Was na konferencję filozoficzną – Schopenhaueralia 2024!

Konferencja obędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w auli S207 w dniach 22-23.02.2024 r. (w godzinach 10.00 – 16.00).

W tegorocznej, piątej już edycji poszerzamy zakres naszych zainteresowań i stawiamy na temat: Filozofia niemiecka. Czekamy na tematy wystąpień dotyczących zarówno filozofii pisanej po niemiecku jak i tej wyłaniającej się z samego ducha germańskiego. Schopenhauer, Kant czy Hegel? A może ktoś jeszcze inny? Przedstawcie nam swoje zainteresowania – pokażcie jak wygląda myśl filozoficzna kraju zza Odry.

Zainteresowanych wystąpieniem na naszym wydarzeniu, zapraszamy do zgłaszania tematów wystąpień wraz z abstraktami do 09.02.2024

Zgłoszenia prosimy przesyłać przez formularz:

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej lub mailowo na adres knf.ug.edu@gmail.com

Inicjatywa organizacji Schopenhaueraliów zrodziła się już wiele lat temu, choć funkcjonowała pod inną nazwą. Stanowi odpowiedź na coraz mniejszą refleksję ludzi nad życiem i unikanie zadawania trudnych pytań - mówią organizatorzy. - To też próba aktywizacji studentów oraz młodzieży do namysłu nad istotą ludzkiej egzystencji, wewnętrznej kontemplacji, filozofowania i kształcenia rzemiosła krótkich a treściwych przemówień publicznych.

Paweł Sobotkowski

Absolwent UG

Data publikacji: poniedziałek, 29. Styczeń 2024 - 10:41; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 1. luty 2024 - 11:48; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz