Zapraszamy na wystawę prof. Anny Wasilewskiej 11-18 grudnia

W dniach 11 - 18 grudnia 2023 na Wydziale Nauk Społecznych w holu głównym na poziomie 200 będzie prezentowana wystawa prac pani profesor Anny Wasilewskiej. Jej temat to: Dzieciństwo: impresje ikoniczno-językowe pedagoga na emeryturze.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

Anna Larysa Wasilewska

Doktor Habilitowany Nauk Społecznych w zakresie Pedagogiki, Doktor Nauk Humanistycznych w zakresie Literaturoznawstwa. W latach 1997-2017 wykłada na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Nauk Społecznych, Instytut Pedagogiki, Zakład Badań nad Dzieciństwem i Szkołą). W latach 2017 -2022 profesor Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni (Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych, Katedra Studiów Edukacyjnych).
Autorka licznych publikacji wykraczających poza problematykę pedagogiki, w kierunku szeroko rozumianych badań nad dzieciństwem, a także badań nad językowym obrazem świata, ujawniającym się w rozmaitych tekstach kulturowych.

Obecnie, jako profesor emeritus Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, równolegle z kontynuowaniem pracy naukowej, angażuje się w twórczość literacką oraz artystyczną. Szczególnie interesuje ją korespondencja sztuk: malarstwa i literatury. Wychodzi z założenia, że wzajemna przekładalność znaczeń kodu obrazowego i kodu językowego pozwala poszerzyć potencjał rozumienia wypowiedzi zarówno malarskiej, jak i literackiej. Próbka takich eksperymentów zostaje pokazana na tej wystawie.

Data publikacji: czwartek, 7. Grudzień 2023 - 13:44; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Grudzień 2023 - 13:52; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz