Kursy z zakresu neuropsychologii w Luria Neuroscience Institute (New York) – oferta dla studentów

Kurs w nowojorskim instytucie badawczo-dydaktycznym bez wychodzenia z domu? Tak, to możliwe!

Dzięki umowie między Uniwersytetem Gdańskim a Luria Neuroscience Institute z oferty webinarów i kursów online, oferowanych przez amerykańskiego partnera, mogą skorzystać także studenci Wydziału Nauk Społecznych.

Studenci mogą wykupić udział w kursach po preferencyjnych stawkach (90$ za kurs; cena regularna to 165$).

Aby uzyskać zniżkę, należy się skontaktować z organizatorem: info@lninstitute.org, który prześle stosowne instrukcje. W mailu należy podać imię, nazwisko oraz nazwę uczelni (Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych – University of Gdansk, Faculty of Social Sciences).

Lista kursów:

• Traumatic Brain Injury
  • Executive Dysfunction in Brain Disorders
  • Tourette and ADHD: A new look at an old quandary
  • Executive Functions and the Frontal Lobes
  • Aging and Dementias
  • Creativity and Cognition
  • Creativity and the Brain
  • Long NEUROCOVID: What Has Been Learned
  • Memory and Memory Impairments
  • Laterality and Functional Organization of the Brain
  • Laterality and Brain Disorders
  • Brain Disorders and Criminal Behavior
  • ADHD, Tourette and the Legacy of Oliver Sacks

Kursy będzie porwadził Elkhonon Goldberg – autor bestsellerowych książek dotyczących funkcjonowania mózgu, dawniej uczeń i współpracownik Aleksandra Łurii.

Szczegółowe opisy kursów wraz z linkami do rejestracji można znaleźć na stronie LNI.

Luria Neuroscience Institute (LNI) to organizacja, której celem jest rozwój badań oraz edukacji w obszarach neuronauki poznawczej i neuropsychologii klinicznej, jak również rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej działania i dysfunkcji mózgu. Misją LNI jest tworzenie najbardziej aktulanej wiedzy i nowatorskich idei dotyczącej neuropsychologii i neuronauki poznawczej, dostępnej zarówno dla profesjonalistów, jak i dla ogółu społeczeństwa poprzez wykłady, warsztaty, seminaria I inne programy edukacyjne.

Więcej o LNI https://lninstitute.org/about-lni

O prowadzącym (za PWN):

Elkhonon Goldberg  jest neuronaukowcem i praktykującym neuropsychologiem klinicznym, dyrektorem Luria Neuroscience Institute, profesorem na Wydziale Neurologii New York University School of Medicine. W jego dorobku są liczne artykuły naukowe z zakresu badań nad funkcjonalną organizacją mózgu, specjalizacją półkulową, funkcjami i dysfunkcjami płatów czołowych, pamięcią i amnezjami, urazami mózgu, zespołami otępiennymi i schizofrenią. Jego książki: The Executive Brain (2001), The Wisdom Paradox (2005, wyd. pol. Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje, WN PWN, 2014) i The New Executive Brain (2009) zostały przetłumaczone na niemal dwadzieścia języków. Jest współautorem The SharpBrain Guide to Cognitive Fitness (2013, wyd. pol. Fitness mózgu, WN PWN, 2015) i pełni funkcję Chief Scientific Adviser w www.sharpbrains.com. Jest rozchwytywanym dydaktykiem, wykładającym na całym świecie. Elkhonon Goldberg był uczniem i bliskim współpracownikiem wielkiego neuropsychologa Aleksandra Łurii.

(źródło: PWN)

Data publikacji: poniedziałek, 4. Grudzień 2023 - 13:36; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Grudzień 2023 - 08:59; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz